![](/libraries/images/1px.gif)
- Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
- Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
- Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
- Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
- Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Obóz Fabularny nad Morzem - Dąbki Plus - jeszcze więcej atrakcji - w Kraju Mangi i Samurajów - kolonie anime, manga 12-18 lat
Cena regularna od::
3 599,00 zł
towar niedostępny
Opis
Aktywne Kolonie dla dzieci w Polsce 2025
Obóz fabularny nad morzem - Japońska Przygoda - kolonie z anime, mangą dla dzieci 12-15 i młodzieży 15-18 lat
Japońskie anime i manga, cosplay i yokai. Ale też mnóstwo aktywności: łucznictwo, treningi samuraja ;-) oraz całe mnóstwo świetnej zabawy w towarzystwie takich samych pasjonatów kultury japońskiej.
![Najbardziej Aktywne Kolonie](/public/assets/0-2019/0-ikonki/aktywny.jpg)
![Często Wybierany Obóz](/public/assets/0-2019/0-ikonki/czestow-ybierany.jpg)
![Najwyżej oceniane](/public/assets/0-2019/0-ikonki/wysoko-oceniany.jpg)
![Kolonie dla pasjonatów](/public/assets/0-2019/0-ikonki/dla-pasjonatow.jpg)
Miejsce: |
Polska - Dąbki nad morzem |
Ważne dokumenty do pobrania: |
|
|
Terminy i ceny obozu dla dzieci w Dąbkach lato 2025:
Promocje na Aktywne Kolonie i Obozy dla Dzieci w Polsce na Lato 2025:
|
|
Cena zawiera:
|
|
Cena nie zawiera:
|
![]() |
Niebanalne i ciekawe - najciekawsze obozy dla dzieci 2025 w Polsce
Obóz fabularny nad morzem - Japońska Przygoda - Dąbki Plus
Japońska Przygoda to fabularny obóz nad morzem, na którym poznacie w aktywny sposób pełną egzotyki i tajemniczości kulturę Japonii – kraju kwitnącej wiśni.
Zakwaterowanie:
- Osrodek OW Carbo - zobacz zdjęcia i szczegółowy opis ośrodka
Obóz fabularny nad morzem Japońska Przygoda - w programie:
Obóz, na którym poznacie w aktywny sposób pełną egzotyki i tajemniczości kulturę Japonii - Kraju Kwitnącej Wiśni.
- anime i manga: oglądanie i dzielenie się z innymi uczestnikami swoimi ulubionymi tytułami; pełnometrażowe animacje studia Ghibli; zapoznanie z japońską kinematografią, konkursy wiedzy o mandze i anime.
- zostań Mangaką: poznanie poszczególnych stylów i kreski, nauka rysowania postaci krok po kroku, stworzenie swojej pierwszej strony mangi, konkurs na najlepszy rysunek.
- Teru Teru Bozu: tworzenie własnego amuletu dobrej pogody
- hashi: trening jedzenia pałeczkami.
- Omamori: szycie własnego talizmanu przynoszącego szczęście (jedna z najpopularniejszych pamiątek przywożonych z Japonii); nauka sposobu wiązania różnych, tradycyjnych węzłów.
- Japonia stara i nowa: jak zrozumieć nowoczesną Japonię; katana, łuk i włócznia, czyli Japonia z XV wieku; medytacja zen, ikebana, buddyzm i shinto - nieśmiertelne religie Japonii; chanoyou - japoński ceremoniał parzenia herbaty; origami oraz shodo - zakręcona droga japońskiej kaligrafii, malowanie tradycyjnych herbów mon.
- Furoshiki: czyli tradycyjne chusty służące do pakowania prezentów; nauka podstawowych wiązań i sposobów pakownia prezentów w kolorowe chusty.
- hanafuda: wykonywanie własnej talii kart i turniej karciany.
- latarnie shoji: robienie tradycyjnych, papierowych lampionów.
- koinobori: wykonanie własnej chorągwi w kształcie różnokolorowych karpi (oznak japońskiego Dnia Dziecka).
- teach me sensei: nauka podstawowych zwrotów w języku japońskim.
- kitsune, tasiemiec i Wielki Dąb: tradycyjne baśnie i opowieści o mitycznych stworzeniach, duchach i upiorach w kulturze japońskiej, czyli nie taki straszny diabeł, jak go malują.
- muzyka: śpiewanie openingów i endingów z anime, karaoke, konkurs najlepszej choreografi do utworu anime lub innego ulubionego klipu, popołudnie z relaksacyjną muzyką z Japonii.
- trening Samuraja: walki wręcz w „Strojach Sumo”, pojedynki na gąbkowe miecze, rywalizacja w „Mega Topór”, kyudo – ceremonialne strzelanie z łuków do tarcz.
- gry i zabawy: śmiech jako codzienny element kultury Kraju Wschodzącego Słońca; teleturnieje i konkursy ze znajomości mangi, anime oraz odgrywania ulubionej postaci; maski teatru no; japoński makijaż i tatuaże - fakty i mity.
- relaks: wykonywanie zadań w 3-osobowych „Spodniach Clowna”, wyścigi na szczudłach, nartach wieloosobowych i w workach, trickline (chodzenie i ewolucje na taśmie) zawieszonej kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią, holi day - obrzucanie się bezpiecznymi, kolorowymi proszkami, rywalizacja w dart.
- ogniska, plażowanie: wodna bitwa balonowa z użyciem „Mega Procy”, skoki na wodnej trampolinie, pływanie na deskach SUP, kąpiele w zalewie i morzu (pod opieką ratowników wodnych).
Wymagany ekwipunek:
Na obóz fabularny nad morzem Japońska Przygoda powinieneś zabrać następujące rzeczy:
- legitymacja szkolna, karta kwalifikacyjna,
- mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy;
- mile widziane: odzież moro, instrumenty muzyczne.
Warto pamiętać
- Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
- Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo(ubrania piankowe, kaski, kamizelki asekuracyjne, maski ochronne, mundury, rękawice).
- Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): bumperballe - 35 zł/2 godz.; archery - 30 zł/2 godz.; paintball laserowy - 35 zł/2 godz.; paintball - 45zł/100 kul; banan wodny - 50 zł; sztuczna ścianka wspinaczkowa - 20 zł.
- Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
- Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
- Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
- Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
- Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
- Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.
Autor programu:
Bogdan Zwoliński
Człowiek legenda. Od blisko 40 lat związany z turystyką, podróżami i wspinaczką. Kierownik wypraw Góry Afryki, tylko w Afryce spędził ponad 3 lata i odwiedził 22 państwa. Instruktor survivalu i kajakarstwa, przewodnik beskidzki.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Każda opinia musi być wcześniej zatwierdzona przez moderatora, natomiast nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.