Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kolonie i Obozy najczęściej polecane przez naszych uczestników:

Obóz konny dla dzieci w górach - Tylko konie w głowie - Kotlina Kłodzka - Nowy Gierałtów - 8-12, 13-16 lat

Dostępność: potwierdzenie w ciągu 24 h
Cena od:: 1 799,00 zł 1 999,00 zł 1799.00
w zależności od wybranych świadczeń
ilość os.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.23
Kod programu: Travel Shop
Kod produktu: F551-4448C_20161228131200

Opis

Obóz konny dla dzieci w górach - Lato 2021

Kotlina Kłodzka - TYLKO KONIE W GŁOWIE. Nowy Gierałtów (wiek 8-12, 13-16 lat). 

Prawdziwe ranczo, nauka jazdy konnej dla początkujących i szkolenia dla bardziej zaawansowanych (minimum 7 bloków z jazdy konnej) oraz ciekawy program zajęć dodatkowych. W sezonie Lato 2021 zapraszamy na kolonie do Kotliny Kłodzkiej. Tylko 1 turnus i ograniczona ilość miejsc. Nie daj się ubiec innym ...

   

Miejsce:

Kotlina Kłodzka

Ważne dokumenty do pobrania:

 

      Terminy i ceny: Pensjonat u Wanata 

 • 07.07 - 17.07.2021 - 1999 zł

Do wyczerpania się miejsc przeznaczonych na promocję jednak nie dłużej niż do końca styczia zniżki do 150 zł/os

 

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie - 10 noclegów, pełne wyżywienie, 7 bloków jazdy konnej, prowiant na drogę powrotną, opiekę doświadczonej kadry i ratownika na kąpielisku, zajęcia z instruktorami sportowymi, realizację programu, sprzęt sportowy i niezbędne materiały, wycieczki autokarowe zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW Signal Iduna na terenie Polski (10000 PLN), dostęp do zdjęć oraz filmów z turnusu, pamiątkowe gadżety.

 

Cena nie zawiera:

 • Ewentualnych dopłat transportowych oraz atrakcji fakultatywnych.
  Informacje wyjazdowe
 

Obóz konny dla dzieci w górach

 

Nowy Gierałtów - Obóz konny dla dzieci w górach - Lato 2021

 

Tu mieszkamy:

Pensjonat u Wanata położony jest w Nowym Gierałtowie w Kotlinie Kłodzkiej, w Paśmie Gór Złotych oraz Bialskich, w przepięknej górskiej scenerii. Oferuje zakwaterowanie w wygodnych i ładnie urządzonych pokojach 2,3,4,5 max. 6 osobowych z łazienkami.

Do dyspozycji uczestników w obiekcie znajduje się bogata infrastruktura: sala kominkowa, sala rekreacyjna, sala do tenisa stołowego, sala TV. Na terenie posesji znajdują się miejsce na ognisko, plac zabaw oraz boisko sportowe.

Ośrodek zapewnia całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady z podwieczorkiem i kolacje. Posiłki serwowane są w przestronnej jadalni. 

 

Tu jeździmy na koniach

Ośrodek Jeździecki „Stanica Jesionów”, w którym będziemy szlifować swoje umiejętności jeździeckie i dbać o ukochane zwierzęta, zlokalizowany jest w miejscowości Orłowiec, 4 km od Lądka Zdroju. Na zajęcia jeździeckie po śniadaniu dowozić nas będzie autokar. To co wyróżnia „Stanicę” to swoboda dla zwierząt, zielone pastwiska i padok z widokiem na góry. Instruktorzy uczą nawiązywać przyjaźń z koniem i zdobywać jego zaufanie oraz jak porozumiewać się ze zwierzęciem bez słów, za pomocą mowy ciała.

W ośrodku na stałe mieszka 8 koni przyzwyczajonych do pracy z dziećmi, a instruktorzy z łatwością  dopasowują wierzchowca do konkretnego jeźdźca. Padok jest duży, trawiasty, z przeszkodami do ćwiczeń. W pobliżu stadniny znajdują się trasy do wyjazdów plenerowych dla jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania. Dodatkowo w „Stanicy” znajduje się wiata do zajęć plastycznych oraz miejsce na ognisko.

 

Obóz konny dla dzieci w górach - 8-12, 13-16 lat: 

PROGRAM RAMOWY:

 • Dzień 1: Przejazd do miejsca organizacji imprezy. Zakwaterowanie. Podział na grupy. Ciepła obiadokolacja. Zajęcia integracyjne.
 • Dzień 2-10: Realizacja bogatego programu.
 • Dzień 11: Śniadanie. Ostatnie zajęcia i uroczyste pożegnanie. Wykwaterowanie. Obiad. Rozdanie prowiantu na drogę. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie imprezy.

 Obóz konny dla dzieci w górach


Atrakcje na obozie KONNYM:

 • Jazda konna: minimum 7 bloków jazdy konnej. 1 blok zajęć trwa od 30 do 60 minut w zależności od poziomu umiejętności jazdy. Osoby początkujące odbywają pierwsze zajęcia na lonży - ok. 30 minut - jeden na jeden z instruktorem, osoby samodzielnie jeżdżące odbywają zajęcia trwające od 45 do 60 min w grupach kilkuosobowych. O przynależności do określonej grupy oraz o formie prowadzenia zajęć decyduje instruktor. Zajęcia prowadzone są w taki sposób, aby każdy Uczestnik był w stanie rozwinąć swoje umiejętności jeździeckie w optymalny dla siebie sposób, trenując na odpowiednim, ułożonym koniu. Szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo Uczestników oraz dobro każdego jeźdźca, nie zapominamy jednak również o zdrowiu, bezpieczeństwu i dobrym samopoczuciu koni. Każdy Uczestnik obozu konnego będzie zaangażowany w pielęgnację i opiekę sprawowaną nad końmi, nauczy się jak ważnym jest szacunek dla koni i zrozumie ich wrażliwej i złożonej natury.

 • Szkolenie dla początkujących obejmuje jazdę indywidualną na lonży do czasu uzyskania zezwolenia instruktora na uczestnictwo w zajęciach grupowych. Po okresie wstępnym każdy Uczestnik rozpocznie etap doskonalenia umiejętności jeździeckich w grupie. W trakcie zajęć grupa początkująca i średnio-zaawansowana ćwiczyć będzie jazdę stepem i kłusem na ujeżdżalni. Nauczymy się prawidłowego dosiadu oraz będziemy doskonalić równowagę podczas licznych ćwiczeń. Poznamy także zasady poruszania się na ujeżdżalni i nauczymy prawidłowego używania pomocy jeździeckich.

 • Szkolenie dla osób zaawansowanych: poza zajęciami na ujeżdżalni (jazda stepem, kłusem, galopem) przewidziane są również zajęcia: nauka lonżowania, skoki przez przeszkody i jazda w terenie za zgodą i pod okiem instruktora.

 • Nauka samodzielnego przygotowania konia do jazdy - czyszczenie i siodłanie pod okiem instruktora, karmienie koni i sprzątanie stajni, możliwość roztaczania opieki nad końmi;

 • Zajęcia teoretyczne - budowa konia, maści, rasy, osprzęt do jazdy, dyscypliny sportowe, technika jazdy;

 • Piknik z końmi – wyruszymy z końmi na zieloną łączkę, w nastroju piknikowym;

 • Tylko konie w głowie – zaprojektujemy swoje autorskie czapraki, dla naszego ukochanego konika, zrobimy pamiątkową końską sesję zdjęciową oraz nagramy filmik pamiątkowy z obozu „jeden dzień z życia stajni”;

 • Chrzest koński - dowiemy się wreszcie, jak wygląda świat z perspektywy konia, z siodłem na grzbiecie i owsem w wiadrze.

 

Wycieczka do Pragi
Obóz konny dla dzieci w górach to nie tylko jazda konna. W programie znajdzie się czas na wycieczkę do Pragi ...

 

A ponadto: 

Dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z i uczestnikami naszych pozostałych obozów odbywających się w Gierałtowie:

 • WYCIECZKA AUTOKAROWA DO KOPALNI ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU z labiryntem korytarzy, sztolni i podziemnym wodospadem;
 • WYCIECZKA AUTOKAROWA DO NAJWIĘKSZEJ ATRAKCJI KOTLINY KŁODZKIEJ - JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ

 • ZDOBYCIE ŚNIEŻNIKA (1425 m npm) najwyższego szczytu Sudetów Wschodnich oraz pyszna czekolada na gorąco w klimatycznym schronisku górskim;

 • KĄPIELE W ZALEWIE pod opieką ratownika,

 • ESCAPE ROOM – choć amatorski, z pewnością ekscytujący. Spróbujemy rozwikłać zagadki i wydostać się z pokoju w określonym czasie;)
 • GRY ZRĘCZNOŚCIOWE I ZESPOŁOWE – siatkówka, rugby, palant, zawody sportowe;

 • SPOTKANIE Z PRACOWNIKIEM GOPR i omówienie zasad bezpieczeństwa w górach, ABC mądrego „trekkera”;
 • TEAM BUILDING – czyli zabawy integrujące grupę, wymagające od nas współpracy i kreatywności. Przejdziemy przez labirynt, damy się „spakować”, spróbujemy nie uronić ani kropli wody z wiadra;

 • WIECZÓR MAGII: STAROPOLSKIE WRÓŻBY i MAGICZNE SZTUCZKI w roli magików wystąpimy oczywiście My!
 • SPOOKIE COOKIE – niebywałe ciasteczka (mumie, zęby, pająki), które sami zrobimy i  spałaszujemy z lubością!
 • GRA TERENOWA „TAJEMNICA CZARNEGO KOCURA” – W posesji obok naszego ośrodka zaginął czarny kot. Oprócz niego zginęło także bezcenne pudełko jego właścicielki, babci Felicji. Będziemy musieli wykazać się różnymi zdolnościami: łamaniem kodów i szyfrów, wiązaniem bardzo mocnych węzłów, skakaniem wysoko i daleko, a na koniec spróbujemy odnaleźć kota i rozwikłać tajemnicę. 
 • PODCHODY, ZWIADY TERENOWE I ŚWIETLIKI – czyli zadania leśne i terenowe;

 • ZAŁÓŻ SIĘ, TABU i KALAMBURY – w razie większej chmury;)
 • PARTY TIME – dyskoteka integracyjna, piżama party, karaoke;

 • OBOZOWY MEGA TALK SHOW – przygotowany z naszym udziałem i pełen niespodzianek;

 • SESJA ZDJĘCIOWA NA WESOŁO;

 • MAGICZNY SEANS FILMOWY;

 • OGNISKO Z KIEŁBASKAMI;

 
ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

 • WYCIECZKA AUTOKAROWA DO PRAGI – STOLICY CZECH - zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe z kompleksem pałacowym Hradczany - zwiedzanie katedry Św. Wita, Pałac Prezydencki, Złota Uliczka, Mala Strana, Ściana Johna Lenona; Spacer Mostem Karola, Rynek Staromiejski ze sławnym zegarem słonecznym - Orloyem, Kościół Św. Mikołaja, Kościół Matki Bożej przed Tynem; zadanie terenowe z wykorzystaniem mapy na praskiej starówce (wycieczka realizowana przy min. 20 chętnych, wymagany dowód osobisty lub paszport) +  200 PLN/os. 
 • JAZDA KONNA - zajęcia w siodle pod okiem instruktora + 40 PLN/os/1 zajęcia.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wszyscy Uczestnicy powinni zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną z wpisanym nr PESEL i wypełnioną kartę Uczestnika obozu oraz podpisaną przez rodzica lub prawnego opiekuna zgodę na jazdę konną oraz regulamin, nieprzemakalną kurtkę i ciepły sweter (lub polar), dres, strój kąpielowy, ręcznik, co najmniej dwie pary butów sportowych (buty do wspinania lub tenisówki/trampki z twardą podeszwą, bardzo dobrze przylegające do stopy), klapki, strój sportowy, mały plecak na wycieczki, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny z filtrem. Przyda się: własny kask/toczek oraz bryczesy (jeśli są w domu) preparat odstraszający komary, latarka. Uczestnicy chcący wyjechać do Pragi - ważny dowód osobisty lub paszport.

Przyda się: własny kask/toczek oraz bryczesy (jeśli są w domu) preparat odstraszający komary, latarka. Uwaga: Przedmioty wartościowe Uczestnicy zabierają na własną odpowiedzialność.

O każdej porze dnia dzieci mają dostęp do napoju.
O specjalnych dietach należy poinformować organizatora przed zawarciem umowy zakupu kolonii. 

UWAGI:
Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i po konsultacji z uczestnikami. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i pod nadzorem wykwalifikowanej kadry.

 

Obóz konny dla dzieci w górach - dojazd:

Dojazd własny 0 PLN, Warszawa 200 PLN, Gdańsk 220 PLN, Gorzów 150 PLN, Koszalin 190 PLN, Kraków 200 PLN, Łódź 200 PLN, Poznań 180 PLN, Szczecin 150 PLN, Wrocław 100 PLN. 

Dopłaty w nawiasach to koszty transportu w obie strony z wymienionych miast Polski w PLN. Przejazd z wymienionych miast realizowany jest PKP lub/i autokarem.

Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki, godziny wyjazdu oraz pozostałe informacje wyjazdowe zostaną przedstawione najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem turnusu na stronie kolonieiobozy.net - zakładka "wyjazdówki".

Uwaga! Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast pociągu może być mikrobus, samochód). Transport dzieci i młodzieży na kolonie i obozy realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy. 

Opinie o obozie (0)

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl