Najlepszy wybór
  • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
  • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
  • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
  • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
  • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii

Obóz survivalowy dla zaawansowanych na Lato 2024 dla młodzieży 12-18 lat - Mega Obozy Młodzieżowe w Polsce

Dostępność: potwierdzenie w ciągu 24 h
Cena aktualna od:: 2 999,00 zł 2999.00
ilość os.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.05667
Kod programu: Wonderlands
Kod produktu: 44_20181127102243

Opis

Lato 2024 - Zamrzenica, niepowtarzalny obóz survivalowy dla zaawansowanych!

Przetrwaj i Żyj - obóz survivalowy II stopnia w namiotach ! Obóz dla młodzieży 12-15, 15-18 lat

Obóz survivalowy nad Zalewem Koronowskim Lato 2024 to propozycja dla młodzieży spragnionej wrażeń i adrenaliny.  Podczas pobytu w namiotach, uczestnicy wezmą udział w szeregu atrakcji i zostaną postawieni przed wieloma wyzwaniami, którym będą musieli sprostać. Czekają na Was zajęcia z survivalu, bushcraftu, samoobrony oraz pierwszej pomocy. Obóz rekomendowany jest osobom, które brały już wcześniej udział w obozach survivalowych lub o podobnej tematyce.

Jesteś fanem adrenaliny oraz szkoły przetrwania? Nie zwlekaj z rezerwacją! - liczba miejsc jest limitowana w każdym turnusie !

 
   

Miejsce: 

      Zamrzenica - Zalew Koronowski lato 2024

Ważne dokumenty do pobrania: 

    Terminy i ceny: 

Termin i cena obozu survivalowego lato 2024:

  • Namiot:      07.08-17.08.2024 - 2999 zł

 Cena zawiera: 

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie: 10 noclegów (3 noce w ośrodku i 7 nocy w lesie),
  • wyżywienie: 3 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania
    w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) - śniadania
    i kolacje w formie bufetu - nocleg w ośrodku;
  • w czasie pobytu w lesie będą dowożone półprodukty do przygotowania posiłków,
  • opieka pedagogiczna i instruktorska,
  • realizacja programu, nagrody i pamiątki,
  • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.
  • Kadra: ratownicy wodni, instruktorzy survivalu, strzelectwa i wspinaczki.

Cena nie zawiera: 

Cena nie zawiera:

  • Dojazdu - transport dostępny jest za dopłatą i realizowany jest autokarem turystycznym (usługa wykonywana jest przez BT Almatur) - lista miast i dopłaty znajdują się w opisie obozu, 
  • dodatkowych atrakcji fakultatywnych - dla chętnych - patrz uwagi w opisie obozu, 
  • kaucji na poczet ewentualnych zniszczeń w wysokości 50 zł - kaucja pobierana jest 1 dnia obozu i w przypadku braku strat oddawana w całości ostatniego dnia obozu, 
  • obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Pomocowy i Turystyczny Fundusz Gwarancyjny + 4 zł --> zobacz co to jest TFG i TFP
  • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (w tym od zachorowania na covid w wariancie 100 % Max). Koszt od 2,89 % do 6,5 % ceny wyjazdu w zależności od wybranego wariantu - zobacz więcej
   
  Informacje wyjazdowe
 

Obóz survivalowy w Zamrzenicy

 

Najlepsze obozy młodzieżowe w Polsce

Survival II stopnia - kultowy obóz Survivalowy dla zaawansowanych w Zamrzenicy

”Przetrwaj i żyj”: to motto wielu ludzi angażujących się w survival. Oznacza to umiejętność przetrwania w trudnych sytuacjach i trwanie w obliczu wyzwań, niezależnie od okoliczności, aby nadal cieszyć się życiem i dążyć do celu. To również zachęta do zdobywania umiejętności potrzebnych do przetrwania w różnych warunkach.
 
 
 

Survivalowy obóz dla zaawansowanych - ZAMRZENICA - tu mieszkamy:

Ośrodek Leśne Ustronie - więcej o ośrodku -położony jest na skraju Borów Tucholskich, bezpośrednio nad brzegiem uroczego Zalewu Koronowskiego. Okoliczne lasy stanowią idealną scenerię do realizacji obozów przetrwania. Uczestnicy zakwaterowani będą w domkach lub namiotach wojskowych - 10 osobowych (po 4-8 osób w namiocie). Namioty posiadają łózka wojskowe, materace i koce oraz szafki na ubrania i wieszaki. Niedaleko namiotów znajduje się osobny  pawilon sanitarny. 

 

 

ZAKWATEROWANIE NA OBOZIE SURVIVALOWYM:

Obozowicze zakwaterowani będą w wojskowych namiotach 10 osobowych (po 4 - 8 osób w namiocie) wyposażonych w wojskowe, składane łóżka wraz z materacami i kocami, szafki na ubrania i wieszaki. Nieopodal namiotów niezależne zaplecze sanitarne. 3 noce w ośrodku i 7 nocy w lesie.

 

WYŻYWIENIE:

  • nocleg w ośrodku: 3 x dziennie (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) - śniadania i kolacje w formie bufetu,
  • w czasie pobytu w lesie będą dowożone półprodukty do przygotowania posiłków.

 

 

Wywiad z instruktorem obozów survivalowych dla dzieci w Zamrzenicy

O tym jak wybrać najlepszy obóz survivalowy dla dziecka rozmawiamy z Krzysztofem Tarasem -  instruktorem obozów w Zamrzenicy oraz organizatorem szkoleń z survivalu i bushcraftu dla firm i wojsk sojuszu północnoatlantyckiego. Aby zobaczyć cały wywiad kliknij w grafikę powyżej...

 

 

 

Świetny program obozu survivalowego dla zaawansowanych z zakwaterowaniem w namiotach:

Program może ulec zmianie i zostanie dostosowany do warunków psychofizycznych uczestników.

  • Psychologia przetrwania: to dziedzina psychologii, która bada reakcje, myśli i zachowania ludzi w sytuacjach ekstremalnych, gdzie zagrożone jest życie lub dobrobyt. Zajmuje się mechanizmami obronnymi, przygotowaniem psychicznym, umiejętnościami przetrwania, interakcjami społecznymi i skutkami traumatycznych doświadczeń, pomagając zrozumieć, jak ludzie radzą sobie w trudnych sytuacjach i jak można poprawić zdolność przetrwania.
  • Pierwsza pomoc terenowa: to umiejętność udzielania podstawowej pomocy medycznej w trudnych warunkach, takich jak wypadki w dziczy, wspinaczka górska lub sytuacje awaryjne. Obejmuje ocenę stanu poszkodowanego, udzielanie CPR, zatrzymywanie krwawień, immobilizację złamań oraz umiejętne wykorzystanie dostępnego sprzętu, mając na uwadze brak profesjonalnej opieki medycznej. Warto zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy terenowej, aby pomóc w nagłych przypadkach w trudnym terenie.
  • Plecak ucieczkowy: nazywany też „plecakiem BOB” (Bug-Out-Bag), to gotowy zestaw, który zawiera niezbędne przedmioty do przetrwania w sytuacjach kryzysowych lub ewakuacji. Zawartość jego może się różnić, ale typowe elementy to środki pierwszej pomocy, śpiwór, nóż, latarka, środki do oczyszczania wody, mapa, ubranie i zapasy jedzenia i wody na kilka dni. Powinien to być kompletny zestaw awaryjny, który ma pomóc w szybkiej reakcji w przypadku
    zagrożenia.
  • Ewakuacja z terenu zagrożenia: w survivalu to pilne działanie w celu uniknięcia niebezpieczeństwa. Oceń sytuację, wybierz bezpieczny kierunek i zabierz podstawowy sprzęt survivalowy: żywność, wodę, środki pierwszej pomocy oraz ubranie dostosowane do warunków. Ustal plan ewakuacji i trzymaj się go. Zachowaj spokój i działaj z rozwagą.
  • Dostosowanie nieznanego terenu do przeżycia: to kluczowa umiejętność w survivalu. Znajdź źródło wody, buduj schronienie, zdobywaj żywność, naucz się nawigacji. Bądź spokojny i działaj elastycznie w podejściu do nowych wyzwań. Przygotuj się na niebezpieczeństwa i stosuj zasady bezpieczeństwa.
  • Budowa schronienia: to podstawowa umiejętność. Wybierz odpowiednie miejsce z dala od niebezpieczeństw. Ułóż konstrukcję z gałęzi, liści i traw. Schronienie przed deszczem lub wiatrem jest priorytetem. Upewnij się, że jest izolowane od ziemi.
  • Pozyskiwanie rozpałek w terenie: to klucz do budowy ogniska w survivalu. Szukaj suchych gałęzi, trawy lub liści jako materiału łatwopalnego. Użyj technik iskrzenia, tarcia lub soczewki, aby wytworzyć ogień. Ognisko dostarcza ciepła, światła i możliwości gotowania.Zawsze zachowuj ostrożność i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa przy budowie i obsłudze ogniska.
  • Kuchnia survivalowa: opiera się na minimalizmie i wykorzystaniu dostępnych surowców. Gotuj na otwartym ognisku lub przenośnej kuchni turystycznej. Zbieraj i przygotowuj dziką żywność, taką jak ryby, czy rośliny jadalne. Zapasy żywności o przedłużonym terminie ważności są też przydatne. Ogranicz marnotrawstwo i korzystaj z wszystkich dostępnych źródeł pokarmu.
  • Sygnał SOS: to międzynarodowy sygnał ratunkowy. Można go użyć do przekazania informacji o zagrożeniu lub prośby o pomoc. Wykorzystuje się światło, dźwięk, sygnały dymne lub lustro do odbicia światła słonecznego, aby zwrócić uwagę na sygnał SOS w przypadku sytuacji awaryjnej. To uniwersalny sposób na wezwanie pomocy.
  • Zbuduj podstawowe narzędzia: z dostępnych materiałów. Nóż można zrobić z kamienia i drewna. Końce gałązek nadają się na widły lub harpuny do łowienia ryb. Zrób sobie kamienne młotki lub siekiery do obróbki drewna. Kreatywność i umiejętność pracy z surowcami naturalnymi są kluczowe.
  • Buduj wyposażenie z dostępnych materiałów: skonstruuj ławki i stolik z gałęzi i pni drzew. Zrób z gałęzi stojaki na sprzęt. Użyj własnoręcznie wykonanych worków lub plecionych koszy na przechowywanie żywności. Kreatywność przy budowie wyposażenia to podstawa do przetrwania w dziczy.
  • Pozyskiwanie jedzenia: to bardzo ważna umiejętność. Łów zwierzynę, ryby lub zbieraj rośliny jadalne. Używaj pułapek, wędek, narzędzi lub improwizowanych metod. Zawsze upewnij się, że rozpoznajesz bezpieczne źródła pożywienia i przestrzegaj lokalnych przepisów dotyczących łowiectwa i zbierania. To umiejętność, która może uratować życie w trudnych warunkach.
  • Wykonywanie pułapek i wędek w terenie: pułapki można zrobić z gałęzi lub liny, by złapać zwierzynę lądową. Wędkę zbuduj z gałęzi, haczyka i linki, a następnie wykorzystaj przynętę, taką jak owady lub kawałek żywności, aby przyciągnąć ryby. Umiejętność ta pomaga pozyskać pożywienie, co jest niezwykle ważne w trudnych warunkach survivalu.
  • Ogniska użytkowe: ogniska pełnią różne funkcje. Każdy rodzaj ogniska ma swoje zastosowanie w survivalu i jest dostosowany do konkretnych potrzeb i warunków terenowych.
  • Techniki linowe, asekuracja i węzły: asekuracja zapewnia bezpieczeństwo podczas wspinaczki lub przekraczania trudnego terenu. To techniki zabezpieczające siebie i innych za pomocą lin, taśm lub sprzętu asekuracyjnego. Te umiejętności mogą być niezbędne w sytuacjach survivalowych, zwłaszcza w trudnym terenie lub w przypadku konieczności przemieszczania się.
  • Przeprawa linowa przez rzekę: to zaawansowana technika survivalowa, która wymaga wiedzy i doświadczenia.
  • Nocna gra terenowa: to wyzwanie. Użyj latarki z czerwonym światłem, by uniknąć przyciągania uwagi nocnych drapieżników. Bądź przygotowany na niespodziewane sytuacje.
  • Przetrwanie w mieście: w sytuacjach zagrożenia, to kwestia zmysłu praktyczności, dostosowania się do sytuacji i umiejętności radzenia sobie w trudnych okolicznościach.
  • Ewakuacja z miasta w sytuacji zagrożenia: plan, ekwipunek, komunikacja, unikanie tłumów, ochrona osobista, orientacja, cierpliwość. Ewakuacja może być trudna. Bądź cierpliwy i elastyczny w dostosowywaniu się do zmieniających się okoliczności.
  • Całodniowy test survivalowy: sprawdzający nabytą wiedzę w trakcie obozu.
  • „Leave No Trace”: to zasada, aby nie pozostawiać śladów w przyrodzie podczas aktywności na świeżym powietrzu. Oznacza, że powinniśmy dbać o środowisko, nie śmiecić, nie zniszczyć przyrody i pozostawiać miejsca takie, jakie zastaliśmy. To etyka outdoorowa, promująca ochronę przyrody.

Elitarna impreza wyłącznie dla uczestników obozów “Śladami Beara Gryllsa” w 2023 roku w Zamrzenicy. Wymagana dobra sprawność fizyczna i kondycja ze względu na bardzo dużą ilość zajęć dziennych i nocnych w lasach Borów Tucholskich.

 Obóz survivalowy dla zaawansowanych

 


Transporty na survivalowy obóz młodzieżowy w sezonie Lato 2024:

Transport na obóz survivalowy w Borach Tucholskich organizowany jest autokarem turystycznym - za dopłatą - z miejscowości wyszczególnionych w rozkładzie jazdy.

Dojazd realizowany jest przez Almatur Polska - wspólnie z innymi obozami. W związku z faktem, że transport organizowany jest z różnych miast w Polsce, dojazd nie zawsze odbywa się najkrótszą drogą, a na trasie może pojawić się konieczność przesiadki do autokaru docelowego.

 

Co zabrać na obóz survivalowy nad Zalewem Koronowskim?

Zabierz koniecznie:

  • Wymagany ekwipunek: mały plecak, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy,
  • odzież i buty do chodzenia po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu)
  • śpiwór i nóż;
  • mile widziane: odzież moro, instrumenty muzyczne i własny sprzęt survivalowy

 

Pamiętaj, że:

  • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
  • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
  • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
  • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie - kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
  • Uczestnicy będą zdawać telefony komórkowe wychowawcom na czas ciszy nocnej. 
  • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
  • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
  • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.

  

   

Autor programu:

Bogdan Zwoliński - Kolonie i Obozy
Bogdan Zwoliński

Człowiek legenda. Od blisko 40 lat związany z turystyką, podróżami i wspinaczką. Kierownik wypraw Góry Afryki, tylko w Afryce  spędził ponad 3 lata i odwiedził 22 państwa. Instruktor survivalu i kajakarstwa, przewodnik beskidzki.

Opinie o obozie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Każda opinia musi być wcześniej zatwierdzona przez moderatora, natomiast nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl