- Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
- Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
- Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
- Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
- Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Nowość! Obóz Wędrowny dla Młodzieży w Beskidzie Niskim "Magura" Super Obóz w Górach dla Młodzieży 13-19 lat
towar niedostępny
Opis
Prawdziwe Obozy Wędrowne w Polsce - edycja Lato 2025
Obóz Wędrowny w Beskidzie Niskim MAGURA (wiek 13-19 lat) - dla średnio-zaawansowanych
Obóz wędrowny w Bieszczadach „MAGURA” to trasa średnio-trudna trasa dla osób z doświadczeniem górskim. Beskid Niski to jeden z ostatnich dzikich rejonów naszego kraju, gdzie obok siebie znajdziemy zarośnięte cmentarze, kolorowe cerkwie oraz bezmiar łąk.
Podczas obozu MAGURA zwiedzimy zachodnią część Beskidu Niskiego, zaczynając naszą wędrówkę od przekroczenia jego granicy w rejonie Przełęczy Tylickiej, a kończąc na terenach dawnej łemkowszczyzny, w rejonie Dukli. Odwiedzimy tereny dawnych wsi, malownicze doliny, cerkwie oraz cmentarze - pomniki z czasów Wielkiej Wojny.
- zobacz też obozy wyjazdy wędrowne i rowerowe dla rodzin
Miejsce: |
Beskid Niski - obóz wędrowny |
Ważne dokumenty do pobrania: |
|
Terminy i ceny: |
Obóz Wędrowny w Beskidzie Niskim dla Dzieci i Młodzieży na Lato 2025
zobacz pozostałe trasy na obozy wędrowne 2025 |
Cena zawiera: |
|
Cena nie zawiera: |
|
Zobacz również: |
Zdjęcia z ubiegłorocznych obozów wędrownych |
|
Prawdziwe Obozy Wędrowne - Lato 2025
Obóz Wędrowny w Beskidzie Niskim (13-19 lat)
MAGURA, to obóz wędrowny dla młodzieży, w której drzemie nutka odkrywcy i podróżnika. Ten mało znany region zachwyca dzikością i przesycony jest pozostałościami burzliwej nieraz historii.
Naszą wędrówkę zaczniemy od przekroczenia granicy Beskidu Niskiego w rejonie Przełęczy Tylickiej, a zakończymy na terenach dawnej łemkowszczyzny, w rejonie Dukli.
W trakcie obozu wędrownego odwiedzimy tereny dawnych, beskidzkich wsi, malownicze doliny, cerkwie oraz cmentarze - pomniki z czasów Wielkiej Wojny.
Poznaj z nami ten fascynujący region, o którego istnieniu wielu wędrowców nie ma nawet pojęcia ;-)
Obóz wędrowny w górach - Magura 2025
Śpimy głównie w namiotach oraz czasami w studenckich bazach namiotowych. Ze względu na charakterystykę obozu, na wędrówki chodzimy z dużymi plecakami (dodatkowe małe są zbędne). Prosimy o umiar i rozsądek przy pakowaniu. Trasy są różnorodne, raczej długie bez znacznych ekspozycji, chociaż niektóre podejścia są strome.
Jak zawsze realizacja trasy obozu jest zależna od warunków atmosferycznych.
Trasa obozu wędrownego Magura
- Muszyna - Izby - Regietów – przełęcz Dujawa - Radocyna - Wołowiec - Grab - Krempna - Tylawa - Chyrowa - Dukla lub w odwrotnym kierunku
START OBOZU:
Muszyna, pierwszego dnia obozu, godz. 14:00 (pierwszy posiłek obiadokolacja).
META OBOZU:
Dukla, ostatniego dnia obozu, godz. 16:00 (ostatni posiłek obiad + prowiant na podróż powrotną).
Obóz wędrowny w Beskidzie Niskim - lato 2025
Ze względu na charakterystykę obozu, na wędrówki najczęściej chodzimy z plecakami. Prosimy o umiar i rozsądek przy pakowaniu.
- przeczytaj koniecznie - ważne informacje na temat obozów wędrownych, stopnie trudności, noclegi, wyżywienie i wiele innych informacji, o których warto wiedzieć przed rezerwacją i wyjazdem na obóz wędrowny w Bieszczadach
- co zabrać na obóz wędrowny w Beskidzie Niskim - też warto przeczytać ;-)
- Wyżywienie - Na obozach zapewniamy uczestnikom trzy posiłki dziennie. Rano śniadanie, prowiant na czas wędrówek oraz wieczorem ciepły obiad. Posiłki sporządzane są pod okiem kadry przez uczestników z produktów zakupionych przez organizatora lub gotowe posiłki zamówione w barach i restauracjach w miejscowościach, na trasie naszej wyprawy. Wyżywienie jest dostosowane do upodobań uczestników tzn., zakupując produkty (dużo świeżych warzyw i owoców, czekolada, płatki, mleko), kadra ustala z grupą, co najlepiej zakupić.
Miasta wyjazdu i dopłaty:
Na obóz wędrowny w górach wyjeżdżamy z kilkunastu miast w Polsce. Dojazd odbywa się pociągiem pod opieką konwojentów lub autokarem i dostępny jest za dodatkową opłatą. Podczas podróży uczestnikami opiekują się kadra lub konwojenci. Uczestnicy mają obowiązek posiadać ze sobą wypełnioną kartę kwalifikacyjną oraz ważną legitymację szkolną.
Przejazdy na nasze obozy realizujemy w oparciu o autokary, mikrobusy, pociągi. Godziny przyjazdów i dojazdów mogą ulec zmianom niezależnym od organizatora (przewoźnika). W takich przypadkach prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prosimy zwrócić uwagę na datę wyjazdu / powrotu - szczególnie dotyczy godzin nocnych.
Uwaga! W związku z możliwością przesiadek prosimy o spakowanie bagaży najlepiej w jeden plecak - tak aby mieć "wolne ręce" w czasie np. przejść pomiędzy peronami. Ze względu na to, że zbieramy uczestników z całego kraju - może się zdarzyć, że przejazd nie odbywa się najkrótszą trasą! Generalna zasada przejazdu jest taka, że wszyscy uczestnicy, z całego kraju udają się kilkoma trasami do Trzebini, gdzie następują przesiadki na autokary docelowe. Przejazdy mogą zostać odwołane przy braku wymaganego minimum 6 pasażerów na danej trasie o czym organizator powiadamia z odpowiednim wyprzedzeniem! Przystanki wyjazdowe i powrotne mogą się różnić - prosimy dokładnie czytać opis przystanku w rozkładzie poniżej.
- tu znajdziecie rozkłady jazdy wraz z listą miast wyjazdowych i dopłatami za wyjazd z poszczególnych miast na Lato 2025
Wszystkie nasze obozy wędrowne na Lato 2025 znajdziesz po kliknięciu w znajdującą się poniżej grafikę.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Każda opinia musi być wcześniej zatwierdzona przez moderatora, natomiast nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.