Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii

Obóz konny dla dzieci w górach - PonyLand - Kotlina Kłodzka - Nowy Gierałtów - tylko dla najmłodszych 7-11 lat

Dostępność: Oferta niedostępna
Cena aktualna od:: 1 859,00 zł 1859.00
ilość os.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod programu: Archiwum
Kod produktu: F551-4448C_20191223131347

Opis

Obóz konny dla dzieci w górach - Lato 2021

Kotlina Kłodzka - PONYLAND. Nowy Gierałtów (wiek 7-11 lat). 

Kolonia PonyLand dla najmłodszych z kucykami to program stworzony z myślą o dziewczynkach, które o przygodzie z końmi już marzą, ale jeszcze nie miały okazji tego marzenia spełnić. Dzięki wyjazdowi na obóz będą mogły poznać smak jazdy w siodle, podstawy pielęgnacji i przygotowania konia do jazdy, końskie zwyczaje. Z drugiej strony zajęcia jeździeckie będą miały charakter wprowadzający, dzieci będą mogły stwierdzić, czy jazda konna i obcowanie z końmi to faktycznie to, co im się podoba.

   

Miejsce:

Kotlina Kłodzka

Ważne dokumenty do pobrania:

 

      Terminy i ceny: Pensjonat u Wanata 

 

Cena zawiera:

zakwaterowanie - 10 noclegów, pełne wyżywienie, 4 bloki jazdy konnej, prowiant na drogę powrotną, opiekę doświadczonej kadry i ratownika na kąpielisku, zajęcia z instruktorami sportowymi, realizację programu, sprzęt sportowy i niezbędne materiały, wycieczki autokarowe zgodnie z programem, ubezpieczenie NNW Signal Iduna na terenie Polski (10000 PLN), dostęp do zdjęć oraz filmów z turnusu, pamiątkowe gadżety.

 

Cena nie zawiera:

Ewentualnych dopłat transportowych oraz atrakcji fakultatywnych.

  Informacje wyjazdowe
 

Obóz konny dla dzieci w górach

 

Nowy Gierałtów - Obóz konny dla dzieci w górach - Lato 2021

 

Tu mieszkamy:

Pensjonat u Wanata położony jest w Nowym Gierałtowie w Kotlinie Kłodzkiej, w Paśmie Gór Złotych oraz Bialskich, w przepięknej górskiej scenerii. Oferuje zakwaterowanie w wygodnych i ładnie urządzonych pokojach 2,3,4,5 max. 6 osobowych z łazienkami.

Do dyspozycji uczestników w obiekcie znajduje się bogata infrastruktura: sala kominkowa, sala rekreacyjna, sala do tenisa stołowego, sala TV. Na terenie posesji znajdują się miejsce na ognisko, plac zabaw oraz boisko sportowe.

Ośrodek zapewnia całodzienne wyżywienie: śniadania, obiady z podwieczorkiem i kolacje. Posiłki serwowane są w przestronnej jadalni. 

 

Tu jeździmy na koniach

Ośrodek Jeździecki „Stanica Jesionów”, w którym będziemy szlifować swoje umiejętności jeździeckie i dbać o ukochane zwierzęta, zlokalizowany jest w miejscowości Orłowiec, 4 km od Lądka Zdroju. Na zajęcia jeździeckie po śniadaniu dowozić nas będzie autokar. To co wyróżnia „Stanicę” to swoboda dla zwierząt, zielone pastwiska i padok z widokiem na góry. Instruktorzy uczą nawiązywać przyjaźń z koniem i zdobywać jego zaufanie oraz jak porozumiewać się ze zwierzęciem bez słów, za pomocą mowy ciała.

W ośrodku na stałe mieszka 8 koni przyzwyczajonych do pracy z dziećmi, a instruktorzy z łatwością  dopasowują wierzchowca do konkretnego jeźdźca. Padok jest duży, trawiasty, z przeszkodami do ćwiczeń. W pobliżu stadniny znajdują się trasy do wyjazdów plenerowych dla jeźdźców o różnym stopniu zaawansowania. Dodatkowo w „Stanicy” znajduje się wiata do zajęć plastycznych oraz miejsce na ognisko.

 

Obóz konny Pony Land dla dzieci w górach - 7-11 lat: 

PROGRAM RAMOWY:

 • Dzień 1: Przejazd do miejsca organizacji imprezy. Zakwaterowanie. Podział na grupy. Ciepła obiadokolacja. Zajęcia integracyjne.
 • Dzień 2-10: Realizacja bogatego programu.
 • Dzień 11: Śniadanie. Ostatnie zajęcia i uroczyste pożegnanie. Wykwaterowanie. Obiad. Rozdanie prowiantu na drogę. Przejazd na miejsce zbiórki. Zakończenie imprezy.

 Obóz konny dla dzieci w górach

Co w Programie na obozie konnym:

 • JAZDA KONNA – PIERWSZE KROKI: 4 bloki jazdy konnej. Oferta skierowana do dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z końmi i nie wiedzą jeszcze, czy jazda konna będzie im się podobać. Szkolenie „pierwsze kroki” obejmuje jazdę indywidualną na lonży do czasu uzyskania zezwolenia instruktora na uczestnictwo w zajęciach grupowych  (w zastępie 5 osobowym). Blok zajęć jeździeckich trwa około 1 h, przy czym same zajęcia w siodle trwają 30 minut (dodatkowo konie czyścimy, siodłamy oraz przygotowujemy do jazdy).  O formie prowadzenia zajęć decyduje instruktor. Odpowiedni koń dla każdego uczestnika (konie ułożone, jeżdżące z dziećmi przez cały rok, spokojne);

 • SPOTKANIA Z KUCYKAMI – wizyty w stajni, pielęgnacja i czyszczenie koników, zaplatanie końskiej grzywy i kucykowe wianki własnoręcznie zrobione z kwiatów;
 • KURS PRZYJAŹNI – w krainie kucyków i na co dzień – weźmiemy udział w zabawie kucykowej i zrealizujemy projekt plastyczny,  przybliżając sobie wartości takie jak:przyjaźń,  lojalność, życzliwość, uczciwość i szczodrość.
 • KUCYKOWE WARSZTATY PLASTYCZNE W TERENIE – w naszych szkicownikach namalujemy kucyki pastelami i węglem, stworzymy kucykowy rebus, kucykową grę planszową oraz KUCYKOWE MEMORY.
 • PONY - ŚWIECIDEŁKA – zrobimy własny zestaw biżuterii pony - zawieszki na łańcuszek, kucykową opaskę na włosy oraz kucykowe bransoletki.
 • PIKNIK Z KUCYKAMI – wyjedziemy na wycieczkę z konikami, aby poznać ich zwyczaje i poobserwować konie. Popasiemy konie na łące, zrobimy sobie z nimi zdjęcia i poszukamy dla nich najlepszych zielonych smakołyków – kończyny i mleczy.
 • HULAJ DUSZA – kucykowe treningi z hula – hop i kolorową szarfą, trening czyni mistrza, a na koniec – nagramy śmieszne filmiki z naszą własną choreografią.

 

Wycieczka do Pragi
Obóz konny dla dzieci w górach to nie tylko jazda konna. W programie znajdzie się czas na wycieczkę do Pragi ...

 

A ponadto: 

Dodatkowe zajęcia realizowane wspólnie z i uczestnikami naszych pozostałych obozów odbywających się w Gierałtowie:

 • WYCIECZKA AUTOKAROWA DO KOPALNI ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU z labiryntem korytarzy, sztolni i podziemnym wodospadem;
 • WYCIECZKA AUTOKAROWA DO NAJWIĘKSZEJ ATRAKCJI KOTLINY KŁODZKIEJ - JASKINI NIEDŹWIEDZIEJ

 • ZDOBYCIE ŚNIEŻNIKA (1425 m npm) najwyższego szczytu Sudetów Wschodnich oraz pyszna czekolada na gorąco w klimatycznym schronisku górskim;

 • KĄPIELE W ZALEWIE pod opieką ratownika,

 • ESCAPE ROOM – choć amatorski, z pewnością ekscytujący. Spróbujemy rozwikłać zagadki i wydostać się z pokoju w określonym czasie;)
 • GRY ZRĘCZNOŚCIOWE I ZESPOŁOWE – siatkówka, rugby, palant, zawody sportowe;

 • TEAM BUILDING – czyli zabawy integrujące grupę, wymagające od nas współpracy i kreatywności. Przejdziemy przez labirynt, damy się „spakować”, spróbujemy nie uronić ani kropli wody z wiadra;

 • WIECZÓR MAGII: WRÓŻB, ZACZAROWANYCH CIASTECZEK, TAJEMNYCH ZAKLĘĆ I MAGICZNYCH SZTUCZEK – w roli magików wystąpimy oczywiście My!.
 • GRA TERENOWA „TAJEMNICA CZARNEGO KOCURA” – W posesji obok naszego ośrodka zaginął czarny kot. Oprócz niego zginęło także bezcenne pudełko jego właścicielki, babci Felicji. Będziemy musieli wykazać się różnymi zdolnościami: łamaniem kodów i szyfrów, wiązaniem bardzo mocnych węzłów, skakaniem wysoko i daleko, a na koniec spróbujemy odnaleźć kota i rozwikłać tajemnicę. 
 • PODCHODY, ZWIADY TERENOWE I ŚWIETLIKI – czyli zadania leśne i terenowe;

 • SPELEOLOGIA – eksploracja najprawdziwszej jaskini, z wąskimi przejściami, szczelinami i pięknymi naciekami. W kaskach na głowach, zaopatrzeni w latarki udamy się po przygodę! 
 • PARTY TIME – dyskoteka integracyjna, piżama party, karaoke;

 • OBOZOWY MEGA TALK SHOW – przygotowany z naszym udziałem i pełen niespodzianek;

 • SESJA ZDJĘCIOWA NA WESOŁO;

 • MAGICZNY SEANS FILMOWY;

 • OGNISKO Z KIEŁBASKAMI;

 
ATRAKCJE FAKULTATYWNE:

 • WYCIECZKA AUTOKAROWA DO PRAGI – STOLICY CZECH - zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Wzgórze Zamkowe z kompleksem pałacowym Hradczany - zwiedzanie katedry Św. Wita, Pałac Prezydencki, Złota Uliczka, Mala Strana, Ściana Johna Lenona; Spacer Mostem Karola, Rynek Staromiejski ze sławnym zegarem słonecznym - Orloyem, Kościół Św. Mikołaja, Kościół Matki Bożej przed Tynem; zadanie terenowe z wykorzystaniem mapy na praskiej starówce (wycieczka realizowana przy min. 20 chętnych, wymagany dowód osobisty lub paszport) +  180 PLN/os. 
 • JAZDA KONNA - zajęcia w siodle pod okiem instruktora + 40 PLN/os/1 zajęcia.

 

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Wszyscy Uczestnicy powinni zabrać ze sobą ważną legitymację szkolną z wpisanym nr PESEL i wypełnioną kartę Uczestnika obozu oraz podpisaną przez rodzica lub prawnego opiekuna zgodę na jazdę konną (opcjonalnie) oraz regulamin, nieprzemakalną kurtkę i ciepły sweter (lub polar), dres, strój kąpielowy, ręcznik, co najmniej dwie pary butów sportowych (buty do wspinania lub tenisówki/trampki z twardą podeszwą, bardzo dobrze przylegające do stopy), klapki, strój sportowy, mały plecak na wycieczki, nakrycie głowy, okulary przeciwsłoneczne oraz krem ochronny z filtrem. Uczestnicy chcący wyjechać do Pragi - ważny dowód osobisty lub paszport.

Przyda się: własny kask/toczek oraz bryczesy (jeśli są w domu) preparat odstraszający komary, latarka. Uwaga: Przedmioty wartościowe Uczestnicy zabierają na własną odpowiedzialność.

O każdej porze dnia dzieci mają dostęp do napoju.
O specjalnych dietach należy poinformować organizatora przed zawarciem umowy zakupu kolonii. 

UWAGI:
Program będzie zrealizowany w całości, a kolejność zajęć ustali kadra obozu w zależności od pogody i po konsultacji z uczestnikami. Wszystkie zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa i pod nadzorem wykwalifikowanej kadry.

 

Obóz konny dla dzieci w górach - dojazd:

Dojazd własny 0 PLN, Warszawa 200 PLN, Gdańsk 220 PLN, Gorzów 150 PLN, Koszalin 190 PLN, Kraków 200 PLN, Łódź 200 PLN, Poznań 180 PLN, Szczecin 150 PLN, Wrocław 100 PLN. 

Dopłaty w nawiasach to koszty transportu w obie strony z wymienionych miast Polski w PLN. Przejazd z wymienionych miast realizowany jest PKP lub/i autokarem.

Szczegóły dotyczące miejsca zbiórki, godziny wyjazdu oraz pozostałe informacje wyjazdowe zostaną przedstawione najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem turnusu na stronie kolonieiobozy.net - zakładka "wyjazdówki".

Uwaga! Przebieg tras oraz środek transportu na terenie kraju może być inny niż przewidziany ofertą (np. zamiast pociągu może być mikrobus, samochód). Transport dzieci i młodzieży na kolonie i obozy realizowany jest pod opieką wychowawców, konwojenta lub kierowcy. 

Opinie o obozie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Każda opinia musi być wcześniej zatwierdzona przez moderatora, natomiast nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl