Infolinia +48 660 88 88 66 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 10:00-16:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kategorie blog
Oferta dnia
Najlepszy obóz młodzieżowy w Borach Tucholskich - BORY NA LUZIE - Mix atrakcji - obóz dla młodzieży 11-17 lat Najlepszy obóz młodzieżowy w Borach Tucholskich - BORY NA LUZIE - Mix atrakcji - obóz dla młodzieży 11-17 lat

Super obóz młodzieżowy w Borach Tucholskich dla młodzieży 11-17 lat. Mix niezwykłych atrakcji: spływ kajakowy, wycieczki rowerowe, survival i wiele innych atrakcji... Do tego fenomenalnie położony...

1 995,00 zł
Obozy wędrowne dla młodzieży 13-18 lat - BIESZCZADY 2023 - Obóz wędrowny w górach - Połoniny, łatwy Obozy wędrowne dla młodzieży 13-18 lat - BIESZCZADY 2023 - Obóz wędrowny w górach - Połoniny, łatwy

Najlepszy obóz wędrowny w górach dla początkujących i jeden z naszych najbardziej popularnych obozów wędrownych. Obóz Bieszczady - Połoniny przeznaczony jest dla dzieci i...

2 000,00 zł
Zimowiska w Polsce 2023 - Runowo - zimowisko z jazdą konną - obóz zimowy dla dzieci Zimowiska w Polsce 2023 - Runowo - zimowisko z jazdą konną - obóz zimowy dla dzieci

Najlepsze Zimowiska w Polsce 2023. Zimowisko z jazdą konną - obóz zimowy dla dzieci w Runowie. Własna stadnina, świetny program. Zobacz ile przyjemności daje jazda konna zimą ...

2 590,00 zł
os.
Chmura tagów
Zagraniczne Obozy Młodzieżowe 2022 - bez testów, bez szczepień - zobacz aktualne zasady

Aktualne zasady podróżowania po Europie ze względu na covid-19 - Lato 2022

Coraz więcej krajów liberalizuje zasady wjazdu i do większości z nich można już wjechać bez specjalnych obostrzeń, do niektórych nie są już wymagane nawet tzw. paszporty covidowe.  Poniżej zebraliśmy najważniejsze zasady wjazdu do Bułgarii, Grecji, Chorwacji,  Włoch, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. 

Ważne! Informacje zebraliśmy na podstawie komunikatów wydanych przez MSZ aktualnych na dzień 04.06.2022 -  pamiętajcie by każdorazowo weryfikować  je przed wyjazdem na wakacje, ponieważ to po stronie Klienta leży zapewnienie wszelkich dokumentów wymaganych do wjazdu do danego kraju.

Oczywiście w przypadku zmian będziemy starali się aktualizować zestawienie. Dodatkowo przed wyjazdem na obóz informacje znajdziecie również  w zakładce wyjazdówki, a jeśli wprowadzone zostaną nowe, istotne obostrzenia będziemy wysyłali je mailem, na adres podany przy rezerwacji.

Jak zatem na ten moment wyglądają aktualne przepisy wjazdowe do poszczególnych krajów będących najpopularniejszymi kierunkami w okresie wakacji? 

 

Przydatne linki:

 • Aktualne i najczęściej wybierane Zagraniczne Obozy Młodzieżowe na Lato 2022 zobacz terminy

 

Zagraniczne obozy młodzieżowe 2021

 

Włochy i Hiszpania znoszą obowiązek posiadania certyfikatów covidowych!

Z początkiem czerwca dotarły w końcu do nas długo oczekiwane informacje o tym, że Włosi i Hiszpanie liberalizują swoje zasady wjazdu. Oznacza to, że na dzień dzisiejszy uczestnicy obozów młodzieżowych do Włoch i Grecji nie muszą posiadać certyfikatu covidowego poświadczającego zaszczepienie, bycie ozdrowieńcem lub posiadanie negatywnego wyniku testu.

Czyli od czerwca wjazd do Włoch i Hiszpanii możliwy jest bez dodatkowych obostrzeń zarówno dla osób zaszczepionych jak i niezaszczepionych.

Natomiast na tą chwilę nadal obowiązuje nakaz używania maseczek ochronnych (we Włoszech FFP2) między innymi w placówkach medycznych czy transporcie.

 

 

Dokąd można pojechać na wakacje bez konieczności szczepień i testów?

Na tą chwilę (04.06) aby wjechać do krajów wymienionych poniżej nie trzeba robić testów przed wjazdem ani okazywać certyfikatu szczepień przeciw covid. Na miejscu nie obowiązują też zazwyczaj żadne szczególne obostrzenia związane z covid poza obowiązkiem noszenia maseczek w niektórych przestrzeniach zamkniętych.

 

Kraje do których będziemy jeździli na obozy młodzieżowe, a do których można wjechać bez testów i szczepień:

 • Bułgaria
 • Chorwacja
 • Wielka Brytania
 • Grecja
 • Czarnogóra
 • Włochy
 • Hiszpania

  

Ważne! Prosimy pamiętać, że zasady wjazdów są niezależne od biura podróży i mogą się zmienić przed wakacjami dlatego warto odpowiednio wcześniej sprawdzić je jeszcze na przykład na stronie MSW - zobacz. Pod linkiem znajdziecie również zawsze aktualne informacje na temat ewentualnych obostrzeń związanych z covid obowiązujących na miejscu.

   

 

Czy w przypadku wprowadzenia obostrzeń będzie można zrezygnować z obozu młodzieżowego?

Jeśli obóz młodzieżowy będzie mógł być realizowany, to wszelkie rezygnacje realizowane będą zgodnie z ogólnymi warunkami uczestnictwa. Obowiązek zapewnienia odpowiednich dokumentów do wjazdu do poszczególnych krajów ciąży na Kliencie.

W przypadku gdy obóz młodzieżowy decyzjami odpowiednich władz nie będzie mógł być zrealizowany, to wówczas Klientowi przysługiwać będzie zwrot 100 % wpłat wniesionych tytułem obozu.

 

 

Czy biuro podróży refunduje testy?

Nie, biuro podróży nie organizuje ani nie pokrywa ewentualnych testów. Ewentualne testy (jeśli będą wymagane) każdy Klient organizuje i opłaca we własnym zakresie.

W sytuacji jeśli do wjazdu do danego kraju będą wymagane testy będziemy o tym informowali na stronie www.kolonieiobozy.net w zakładce wyjazdówki.

 

 

 

Ważne!

Powyższe zestawienie ma charakter wyłącznie orientacyjny. Zdecydowanie sugerujemy śledzenie aktualnych przepisów dotyczących wjazdu do danego kraju publikowanych na stronach rządowych i na stronie Straży Granicznej.

Prosimy również pamiętać, że zebrane powyżej informacje dotyczą osób posiadających obywatelstwo Polskie i wjeżdżających do danego kraju z terytorium RP. W przypadku osób posiadających inne obywatelstwo niż polskie i/lub wjezdżających do danego kraju z terytorium innego kraju niż Polska zobowiązane są samodzielnie sprawdzić jakie przepisy wjazdowe obowiązują w przypadku wyjazdu do poszczególnych krajów.

 

 

Obozy Młodzieżowe w Bułgarii na Lato 2022

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl