Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kategorie blog
Oferta dnia
Obóz narciarski w górach - Bukowina Tatrzańska - zimowisko dla dzieci 7-14 lat Obóz narciarski w górach - Bukowina Tatrzańska - zimowisko dla dzieci 7-14 lat

Super obóz narciarski w górach na ferie zimowe. Poronin/Bukowina Tatrzańska - zimowisko z nauką jazdy na nartach lub snowboardzie + dodatkowe programy tematyczne do wyboru. Obóz dla dzieci 7-14 lat.

1 750,00 zł
os.
Chmura tagów
Aktualne zasady wjazdu do krajów europejskich na Lato 2021

Aktualne zasady podróżowania po Europie ze względu na covid-19

W wielu przypadkach wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie zasad wjazdu jakie będą obowiązywały w danym kraju w okresie wakacyjnym dlatego też poniższy artykuł będzie aktualizowany. Natomiast zdecydowanie rekomendujemy też aby przed wyjazdem zapoznać się również z oficjalnymi zasadami wjazdu do poszczególnych krajów publikowanymi na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pod linkiem - zobacz.

Trwają prace aby w miarę możliwości tegoroczne zasady podróżowania po krajach Unii Europejskiej były jak najbardziej ujednolicone. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie o tzw. certyfikacie covidowym, zgodnie z którym jego posiadacz (osoba zaszczepiona, ozdrowieniec lub osoba posiadająca negatywny wynik testu) mogła podróżować bez przeszkód.

Zgodnie z założeniami certyfikaty miałyby wejść w życie maksymalnie od 1.07 natomiast państwa członkowskie w sytuacji niezbędnej do ochrony zdrowia publicznego będą miały prawo wprowadzać dodatkowe obostrzenia.

Jak zatem wyglądają aktualne przepisy wjazdowe do poszczególnych krajów będących najpopularniejszymi kierunkami w okresie wakacji?

 

Przydatne linki:

 • wytyczne MEN i GIS dotyczące organizacji Kolonii i Obozów na Lato 2021 - zobacz
 • Zagraniczne Obozy Młodzieżowe a covid-19 - pytania i odpowiedzi - zobacz
 • Aktualne i najczęściej wybierane Zagraniczne Obozy Młodzieżowe na Lato 2021 - zobacz terminy

 

 

Ważne!

Poniższe zestawienie ma charakter wyłącznie orientacyjny. Zdecydowanie sugerujemy śledzenie aktualnych przepisów dotyczących wjazdu do danego kraju publikowanych na stronach rządowych i na stronie Straży Granicznej.

Prosimy również pamiętać, że zebrane poniżej informacje dotyczą osób posiadających obywatelstwo Polskie i wjeżdżających do danego kraju z terytorium RP. W przypadku osób posiadających inne obywatelstwo niż polskie i/lub wjezdżających do danego kraju z terytorium innego kraju niż Polska zobowiązane są samodzielnie sprawdzić jakie przepisy wjazdowe obowiązują w przypadku wyjazdu do poszczególnych krajów.

 

Zagraniczne obozy młodzieżowe 2021

 

 

Dokąd można pojechać na wakacje bez konieczności szczepień i testów?

Na tą chwilę najbardziej liberalne zasady wjazdu mają następujące kraje europejskie (*):

 • Rumunia
 • Czarnogóra
 • Albania
 • Macedonia Północna

Do wszystkich powyższych krajów można wjechać bez konieczności przechodzenia kwarantanny, bez obowiązkowych testów czy szczepień.

(*) wśród krajów będących najczęściej wybieranych jako kierunki wakacyjne

 

 

 

Zasady wjazdu do Bułgarii w wakacje

Aktualizacja 26.06.2021!

Na ten moment wjazd możliwy jest między innymi dla posiadaczy negatywnego wyniku testu PCR nie starszego niż 72 godziny przed przekroczeniem granicy lub testu antygenowego nie starszego niż 48 godzin oraz dla osób zaszczepionych 2 dawkami szczepionki jeśli od podania 2 dawki minęło przynajmniej 14 dni.

Aktualne zasady wjazdu (obowiązujące do 31.07.2021) do Bułgarii znajdziecie tutaj

A poniżej dodatkowe informacje  o zasadach podróżowania dla uczestników między innymi naszych obozów młodzieżowych w Bułgarii.

 

 

Niezbędne dokumenty dla uczestników obozów młodzieżowych w Bułgarii

hotele Royal, Sunny Pallace

 • paszport lub dowód
 • Unijny Certyfikat COVID – (dla wszystkich, również osób posiadających negatywny wynik testu czy szczepienia) - do pobrania zgodnie z informacjami poniżej. 
 • negatywny wynik testu antygenowego - po polsku i angielsku (chyba że uczestnik jest zaszczepiony i od podania drugiej dawki minęło minimum 14 dni i ma wydrukowany certyfikat covid) 
 • lub zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem/zaszczepionym (zalecane również dla osób posiadających certyfikat covid potwierdzający bycie ozdrowieńcem)
 • karta kwalifikacyjna uczestnika
 • ankieta COVID - pobierz  --> ankietę należy wydrukować, wypełnić, podpisać na maksymalnie 48 h przed wyjazdem i obligatoryjnie! zabrać na wyjazd. 

 

 

PRZED WYJAZDEM

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami aby wjechać na terytorium Bułgarii należy okazać jeden z dokumentów:

 • Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki (wjazd możliwy jest 15 dnia od podania 2 dawki szczepionki!)
 • W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.
 • Dokumentu potwierdzający negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do Bułgarii, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu lub negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do Bułgarii

 

Kiedy wykonać szybki test antygenowy

Aby wykonać ważny w chwili przekroczenia granicy szybki test antygenowy prosimy już teraz o zarezerwowanie czasu na jego przeprowadzenie (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność opiekuna prawnego). 

 • w poniedziałek przed wyjazdem (nie wcześniej niż o 10.00 rano) -> obozy autokarowe lub
 • w niedzielę lub poniedziałek przed wylotem (dowolna godzina) -> obozy samolotowe

 

W przypadku oznaczonych obozów realizowanych w hotelach Royal i Sunny Pallace  szybki test antygenowy w laboratoriach sieci Diagnostyka będzie BEZPŁATNY! - szczegóły poniżej.

 

Jak wykonać bezpłatny test w Diagnostyce

W celu skorzystania z naszej oferty bezpłatnego testu w jednym z laboratoriów sieci Diagnostyka prosimy o już teraz o sprawdzenie lokalizacji najbliższego punktu http://diag.pl/katalogi/placowki/ (proszę zaznaczyć opcję: laboratoria realizujące SARS CoV-2 antygenowe szybkie testy (wymaz)).

Szczegółowe informacje dotyczące technicznej strony realizacji testu prześlemy Państwu na kilka dni przed wyjazdem. Prosimy więc o cierpliwość.

 

Test w innym laboratorium

Istnieje oczywiście możliwość wykonania testu antygenowego w dowolnym innym laboratorium na koszt własny Klienta. W przypadku niepobrania lub nieskorzystania z kodu do laboratorium Diagnostyka można wnosić o refundację części kosztów testu w wysokości 70 PLN/os.

Wniosek o refundację wraz ze skanem paragonu/faktury prosimy o przesłanie mailem bezpośrednio do osoby zajmującej się Państwa rezerwacją jednak nie wcześniej niż 31.07.2021.

 

 

UNIJNY CERTYFIKAT COVID

Bułgaria już wdrożyła akceptację tzw. „paszportów szczepionkowych” (Unijny Certyfikat COVID) w którym automatycznie zamieszczana jest informacja o wyniku testu antygenowego/PCR, byciu zaszczepionym czy też ozdrowieńcem.

Unijny Certyfikat COVID jest od 1 lipca dokumentem koniecznym do przekraczania granic w Unii Europejskiej i uczestnik obozu zobowiązany jest mieć ze sobą wydruk właściwego Unijnego Certyfikatu COVID - (dla bezpieczeństwa -zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej.

Certyfikat jest w języku polskim i angielskim.

 

Jak pobrać certyfikat COVID?

Certyfikat COVID można pobrać z własnego konta Internetowego Konta Pacjenta (osoby pełnoletnie) lub z konta rodzica (osoby niepełnoletnie). Szczegóły jak zalogować się do konta i pobrać certyfikat – tutaj. Certyfikat można również pobrać z aplikacji mObywatel!

Niezależnie od ww. certyfikatu COVID zalecamy aby mieć ze sobą w wersji elektronicznej i papierowej potwierdzenie o zaszczepieniu/byciu ozdrowieńcem lub wynik testu antygenowego pobrane z laboratorium Diagnostyka lub innych laboratoriów.

 

 

Dojazd na obozy w Bułgarii:

 • Autokar - na terenie całej trasy może mieć zajęte wszystkie miejsca siedzące. Obowiązuje nakaz noszenia maseczek przez cały czas podróży.
 • Samolot - obowiązują regulacje przewoźnika LOT dostępne na stronie - zobacz

 

 

Zasady obowiązujące na obozach w Bułgarii - na miejscu:

Szczegółowe informacje związane z zasadami i ewentualnymi ograniczeniami obowiązującymi w trakcie pobytu na obozie w Bułgarii zostaną podane w momencie ich aktualizacji przez stronę bułgarską. Aktualnie obowiązujące są dostępne na stronie - zobacz

 

POWRÓT DO POLSKI

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski ze strefy Schengen

 • Podróżni podlegają kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19.
 • Test będzie musiał być wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.
 • Rodzaj testu: PCR lub antygenowy.
 • Rozwiązanie obejmie wszystkie środki transportu: transport zbiorowy i indywidulany oraz piesze przekraczanie granicy.
 • Podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli w ciągu 48h od przekroczenia granicy wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.
 • Testy nie są finansowane ze środków publicznych.

 

 

 

 

Włochy - aktualne zasady wjazdu do kraju

Aktualne na ten moment przepisy (mogą jeszcze ulec zmianie) obowiązywać mają do 30.07 i zakładają, że na terytorium Włoch z państw oznaczonych literką C (w tym z Polski) można wjechać pod warunkiemposiadania jedego z poniższych dokumentów:

 •  

  Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki.

 • W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.

 • Dokument potwierdzający negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 lub testu PCR przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do Włoch, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu. Dokument musi być sporządzony w języku angielskim (lub włoskim, hiszpańskim, francuskim).

Więcej informacji na temat aktualnych zasad wjazdu do Włoch znajdziecie tutaj

 

REJESTRACJA NA STRONIE EU Digital Passenger Locator Form

 • Osoby przyjeżdżające do Włoch z terytorium Polski do dnia 30 lipca 2021 roku zobowiązane są do zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form (w przypadku problemów technicznych należy wypełnić oświadczenie autodichiarazione).

 

 

Test antygenowy GRATIS dla uczestników obozów realizowanych w hotelu Sombrerro

 • Jeśli aktualnie obowiązujące zasady wjazdu do Włoch zostaną utrzymane to uczestnicy obozów we Włoszech w hotelu Sombrerro będą mogli wykonać darmowy test antygenowy w sieci laboratoriów Diagnostyka. Szczegóły prześlemy na adres e-mail przed wyjazdem.
 • Test musi być zrobiony nie później niż 48 h przed przekroczeniem granicy, prosimy więc o staranne zaplanowanie czasu wykonania testu - szczegóły poniżej.

 

 

 

Jak wykonać szybki test antygenowy

Aby wykonać ważny w chwili przekroczenia granicy szybki test antygenowy prosimy już teraz o zarezerwowanie czasu na jego przeprowadzenie (także opiekun w przypadku osób niepełnoletnich):

 • w poniedziałek przed wyjazdem -> obozy autokarowe lub
 • w środę lub czwartek przed wylotem -> obozy samolotowe

 

W celu skorzystania z naszej oferty bezpłatnego testu w jednym z laboratoriów sieci Diagnostyka prosimy o już teraz o sprawdzenie lokalizacji najbliższego punktu http://diag.pl/katalogi/placowki/ (proszę zaznaczyć opcję: laboratoria realizujące SARS CoV-2 antygenowe szybkie testy (wymaz).

Istnieje również możliwość wykonania testu antygenowego w dowolnym innym laboratorium na koszt własny Klienta – wówczas Klient uzyska zwrot w wysokości 70 PLN/os

Szczegółowe informacje dotyczące technicznej strony realizacji testu prześlemy Państwu na kilka dni przed wyjazdem. Prosimy więc o cierpliwość.

 

Zasady obowiązujące we Włoszech ze względu na covid-19

Na terenie całego kraju obowiązuje nakaz noszenia przy sobie maseczek oraz zasłaniania dróg oddechowych we wszystkich przestrzeniach zamkniętych innych niż prywatne lokale mieszkalne oraz na świeżym powietrzu z wyjątkiem przestrzeni, które ze względu na charakterystykę miejsca lub okoliczności w sposób ciągły zapewniają odizolowanie od osób innych.

 

Powrót do Polski

 Zasady powrotów są takie same jak w przypadku obozów w Bułgarii (powyżej)

 

 

 

 

 

Grecja - aktualne zasady wjazdu i podróżowania

Obecnie obowiązujące zasady wjazdu i pobytu na terenie Grecji (obowiązujące od 22.06.2021) dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja

Aktualizacja 22.06.2021

 

 

 

PRZED WYJAZDEM

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami aby wjechać na terytorium Grecji należy okazać jeden z dokumentów:

 • Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki.
 • W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.
 • Dokument potwierdzający negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do Grecji, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu lub negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do Greccji. Dokument musi być sporządzony w języku angielskim.

 

 

REJESTRACJA NA STRONIE https://travel.gov.gr/#/

 • PLF i QR code - pozostaje utrzymany bezwzględny obowiązek zarejestrowania swojej podróży na stronie https://travel.gov.gr/#/ dla wszystkich osób wjeżdżających do Grecji (Passenger Locator Form).
 • Formularz należy wypełnić nie później niż o godz. 23:59 dnia poprzedzającego przyjazd do Grecji. Zalecamy jednak wcześniejsze rejestrowanie podróży. Po wypełnianiu formularza PLF wygenerowany zostanie kod QR, który należy okazać przy przekraczaniu granicy z Grecją. Kod należy wydrukować lub zapisać w formie elektronicznej, by służby graniczne mogły go zeskanować. W formularzu PLF należy podać adres pobytu w Grecji. Każdy dorosły oraz każde dziecko powinno posiadać własny kod QR.

 

 

Kiedy wykonać szybki test antygenowy

Aby wykonać ważny w chwili przekroczenia granicy szybki test antygenowy prosimy już teraz o zarezerwowanie czasu na jego przeprowadzenie (w przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest obecność opiekuna prawnego):

 • w poniedziałek przed wyjazdem

Dla naszych Klientow jadących do hotelu Olympion Melathron Hotel and Bungalows szybki test antygenowy JEST BEZPŁATNY w sieci laboratoriów Diagnostyka  - przed wyjazdem otrzymacie Państwo maila z kodem umożliwiającym darmowe wykonanie testu antygenowego.

 

Pozostale informacje - w tym o certyfikacie covidowym cy niezbędnych dokumentach (paszport lub dowód, karta kolonijna, ankieta covidowa itp) są analogiczne jak w przypadku np Bułgarii (powyżej) 

 

 

Aktualne zasady obowiązujące na miejscu:

 • Na terenie całej Grecji w godzinach 00:30 do 05:00 obowiązuje zakaz przemieszczania się. W tym czasie oczekuje się od wszystkich osób pozostania w miejscu przebywania. W dalszym ciągu obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeniach publicznych, zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Za nieprzestrzeganie obowiązku noszenia maski grozi kara grzywny w wysokości od 300 euro. Niedozwolone jest zasłanianie twarzy chustami, szalikami i przyłbicami.

 

Więcej informacji na temat zasad wjazdu do Grecji znajdziecie tutaj.

 

 

 

Aktualne zasady wjazdu do Chorwacji - NOWE ZASADY OD 1.07!

UWAGA - aktualizacja warunków wjazdu na teren Republiki Chorwacji na dzień 1.07.2021 r.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi obecnie przepisami (które jeszcze mogą ulec zmianie) na terytorium Chorwacji mogą wjechać osoby które przedstawią Unijny Certyfikat COVID (tzw. "paszport szczepionkowy") potwierdzające szczepienia, negatywny wynik testu lub ozdrowienie.

 

 

Certyfikat COVID

Do wjazdu na terytorium Chorwacji od 1.07 niezbędny jest Certyfikat COVID. Można go pobrać z własnego konta Internetowego Konta Pacjenta (osoby pełnoletnie) lub z konta rodzica (osoby niepełnoletnie).  Certyfikat jest także dostępny w aplikacji mObywatel. Więcej informacji o Unijnym Certyfikacie COVID: https://www.gov.pl/web/certyfikat.

Certyfikat jest w języku polskim i angielskim.

Niezależnie od ww. certyfikatu COVID (najlepiej w wersji papierowej i elektronicznej) zalecamy aby mieć ze sobą także potwierdzenie o zaszczepieniu/byciu ozdrowieńcem lub wynik testu antygenowego pobrane z laboratorium Diagnostyka lub innych laboratoriów.

 

Testy i Szczepienia...

W przypadku jeśli osoby nie posiadają Unijnego Certyfikatu COVID wjazd na teren Republiki Chorwacji będzie dla nich możliwy pod warunkiem spełnienia jednego z następujących kryteriów:

 • posiadają negatywny wynik testu PCR na SARS-CoV-2 nie starszy niż 72 godziny lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego nie starszy niż 48 godzin (ważność obu testów liczy się od momentu pobrania materiału do badania).
  posiadają zaświadczenie o odbyciu pełnego cyklu szczepień, o ile od przyjęcia ostatniej dawki szczepionki upłynęło min. 14 dni;
 • przeszły COVID-19 i przyjęły pierwszą dawkę szczepionki w ciągu 6 miesięcy od daty zachorowania na Covid 19, a szczepienie zostało wykonane w ciągu ostatnich 180 dni - w takim przypadku należy okazać zaświadczenie o przebyciu choroby oraz zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki;
 • przyjęły pierwszą dawkę szczepionki Pfizer, Moderna lub Gamaleya (Sputnik V), a od jej przyjęcia upłynęło od 22 do 42 dni;
 • przyjęły pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca, a od jej przyjęcia upłynęło od 22 do 84 dni;
 • przebyły COVID-19 i mogą to potwierdzić zaświadczeniem lekarskim, zawierającym daty przechodzenia choroby lub pozytywnym wynikiem testu PCR/testu antygenowego, wykonanym w ciągu ostatnich 6 miesięcy, ale nie później niż 11 dni, przed planowaną datą przekroczenia granicy RCh.
 • posiadają unijny cyfrowy zielony certyfikat Covid-19

 

 

POWRÓT DO POLSKI

Zasady dla podróżnych przybywających do Polski ze strefy Schengen

 • Podróżni podlegają kwarantannie, chyba że przedstawią negatywny wynik testu na COVID-19. Test będzie musiał być wykonany nie później niż 48 godzin przed przekroczeniem granicy.
 • Rodzaj testu: PCR lub antygenowy.
 • Rozwiązanie obejmie wszystkie środki transportu: transport zbiorowy i indywidulany oraz piesze przekraczanie granicy.
 • Podróżni, którym została nałożona kwarantanna w Polsce, będą mogli w ciągu 48h od przekroczenia granicy wykonać test, którego negatywny wynik zwolni z kwarantanny.
 • Testy organizowane są i opłacane samodzielnie - przez uczestników obozów
 • Z kwarantanny są zwolnione osoby w pełni zaszczepione/ ozdrowieńcy

 

 

 

Zasady wjazdu do Wielkiej Brytanii związane z covid-19

Aktualnie czekamy na potwierdzenie zasad wjazdu do Wielkiej Brytanii w sezonie wakacyjnym. Jak tylko je otrzymamy będziemy aktualizowali niniejszy wpis.

 

 Kolonie i Zagraniczne Obozy Młodzieżowe - Mandalaj - Lato 2021

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl