Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kategorie blog
Oferta dnia
Kolonie dla dzieci w górach 2022 - obóz letni dla dzieci i młodzieży 12-16 lat - Lewin Kłodzki - Mega Program dla Poszukiwaczy Tajemnic Kolonie dla dzieci w górach 2022 - obóz letni dla dzieci i młodzieży 12-16 lat - Lewin Kłodzki - Mega Program dla Poszukiwaczy Tajemnic

Kolonie letnie w górach 2022. Po sezonie, objechaliśmy najciekawsze polskie góry i postanowiliśmy, że zamiast po raz kolejny wędrować po tatrzańskich szlakach, tym razem...

1 999,00 zł 1 924,00 zł
os.
Ciekawe Kolonie nad Morzem 2022 - Mrzeżyno - aktywne kolonie nad morzem dla dzieci 12-17 lat, basen + mega wycieczki w cenie + Tropical Island Ciekawe Kolonie nad Morzem 2022 - Mrzeżyno - aktywne kolonie nad morzem dla dzieci 12-17 lat, basen + mega wycieczki w cenie + Tropical Island

Kolonie letnie nad morzem 2022 z wycieczkami w cenie! Aktywny obóz nad morzem - dla dzieci w wieku 12-17 lat - kryty basen w ośrodku!. Odpoczynek na najpiękniejszych plażach...

2 129,00 zł 2 054,00 zł
os.
 Fenomenalne Kolonie na Mazurach 2022 - Młynik Camp - Kolonia dla najmłodszych 7-10 lat z wycieczkami w cenie i mnóstwem atrakcji Fenomenalne Kolonie na Mazurach 2022 - Młynik Camp - Kolonia dla najmłodszych 7-10 lat z wycieczkami w cenie i mnóstwem atrakcji

POLECAMY! Młynik Camp to fenomenalne kolonie na Mazurach 2022. Atrakcyjna cena, jeden z Państwa ulubionych ośrodków na Mazurach w ostatnich latach, sprawdzona kadra i pełen...

1 399,00 zł 1 324,00 zł
os.
Chmura tagów
Aktualne zasady wjazdu do Włoch, Austrii i Słowacji na Ferie Zimowe 2022

Ferie Zimowe 2022 - aktualne zasady wjazdu do Włoch, Austrii i na Słowację.

Ważne! Ze względu na obostrzenia przyjęte przez poszczególne kraje wyjazd na Zagraniczne Zimowiska czy Obozy Narciarskie i Snowboardowe na Ferie Zimowe 2022 możliwy jest co do zasady tylko dla osób zaszczepionych i/lub ozdrowieńców.

Szczegółowe zasady wjazdu do poszczególnych krajów znajdziecie poniżej.

 

 W związku ze zbliżającymi się wyjazdami na zimowiska i obozy narciarskie na Ferie Zimowe 2022 przygotowaliśmy poniżej zbiór aktualnych zasad dotyczących przekroczenia granic.

Będziemy starali się na bieżąco aktualizować poniższe zestawienie natomiast ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację rekomendujemy każdorazowo sprawdzenie przed wyjazdem aktualnych zasad na oficjalnej stronie gov.pl - bezpośrednie linki znajdziecie przy opisie zasad do poszczególnych krajów. 

 

 Aktualne propozycje wyjazdów na Zimowiska i Obozy Narciarskie na Ferie Zimowe 2022 (w Polsce i za granicą) wraz z dostępnymi terminami znajdziecie tutaj.

 

 Promocja na Kolonie i Obozy na Lato 2022

 

 

Zasady wjazdu do Włoch na Ferie Zimowe 2022

Ważne! Włosi planują od 1.02 skrócić ważność certyfikatów covidowych do 6 miesięcy - jak tylko będziemy mieli POTWIERDZONE informacje - poparte aktami prawnymi, to niezwłocznie opublikujemy aktualizację.

 

 

stan na 12.01 - aktualne informacje znajdziecie również na stronie gov.pl - zobacz

W skrócie:

Według aktualnie obowiązujących do 31.01.2022 zasad, każda osoba wjeżdżająca na obóz narciarsko-snowbordowy do Włoch musi:

 • posiadać zaświadczenie o szczepieniu lub statusie ozdrowieńca - informacje szczegółowe poniżej.
 • oraz od 15.12 dodatkowo negatywny wynik testu antygenowego wykonanego nie później niż na 24 h przed przekroczeniem granicy lub negatywny wynik testu PCR zrobionego na 48 h przed przekroczeniem granicy - szczegóły poniżej 
 • wypełnić formularz PLF - zobacz - szczegóły poniżej. Instrukcja wypełnienia formularza będzie dostępna bliżej wyjazdu - link znajdziecie w tym miejscu, zostanie też wysłany bezpośrednio do osób wyjeżdżających z nami na obóz.

 

 

Szczegółowe informacje dotyczące wjazdu do Włoch na Ferie Zimowe 2022:

Zgodnie z obecnie obowiązującymi obecnie przepisami (które jeszcze mogą ulec zmianie) aby wjechać na terytorium Włoch i korzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej (w tym stoki narciarskie, snowparki,restauracje itp) należy okazać jeden z dokumentów:

 • Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki.
  Ważność dokumentu: na tą chwilę maksymalnie 9 miesięcy  od przyjęcia drugiej dawki szczepienia.
 • W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.
 • Od dnia do 15.12.2021 do 31.01.2022 wszystkich wjeżdżających na terytorium Włoch obowiązuje przedstawienie negatywnego wyniku testu -> antygenowego wykonanego na 24 h przed przekroczeniem granicy lub PCR wykonanego na 48 h przed przekroczeniem granicy.

 

 

Obostrzenia w trakcie wyjazdu:

Do 31 stycznia 2022 obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa na świeżym powietrzu.

Do 31 marca 2022 na obszarze całego kraju obowiązuje wymóg stosowania maseczek klasy FFP2 w odniesieniu do: każdego rodzaju transportu zbiorowego; wydarzeń i zawodów sportowych; wszelkich otwartych dla publiczności pokazów/spektakli/wydarzeń w salach teatralnych, koncertowych, kinowych oraz lokalach z muzyką na żywo i wszystkich innych zbliżonych przestrzeniach – także na świeżym powietrzu.

Na terenie całych Włoch obowiązuje wymóg okazania certyfikatu unijnego (tzw. paszportu covidowego (zaszczepienie lub ozdrowienie) do:

 • konsumpcji przy stoliku wewnątrz lokali gastronomicznych (do 31 marca 2022 r. tylko osoby zaszczepione/ozdrowieńcy);
 • muzeów, miejsc kultury (w tym kin, sal koncertowych, teatrów etc.) i wystaw (od 10 stycznia 2022 r. do 31 marca 2022 r. tylko osoby zaszczepione/ozdrowieńcy);
 • basenów, pływalni, sportu drużynowego, SPA (również na terenie obiektów wypoczynkowych/noclegowych) – wyłącznie w odniesieniu do aktywności w przestrzeniach zamkniętych (od 10 stycznia 2022 r. do 31 marca 2022 r. tylko osoby zaszczepione/ozdrowieńcy);

 

 

Powrót do Polski po obozie we Włoszech:

Przed powrotem do kraju należy wypełnić Kartę Lokalizacji Podróżnego:

Kartę Lokalizacji Podróżnego można wypełnić jeszcze przed wyjazdem na obóz. Osoby zaszczepione powracające ze strefy Schengen nie podlegają kwarantannie.

 

 

UNIJNY CERTYFIKAT COVID:

 • Włochy od 1 lipca wdrożyły akceptację tzw. „paszportów szczepionkowych” (Unijny Certyfikat COVID) w którym automatycznie zamieszczana jest informacja o byciu zaszczepionym czy też ozdrowieńcem.
 • Unijny Certyfikat COVID jest od 1 lipca dokumentem koniecznym do przekraczania granic w Unii Europejskiej i uczestnik obozu zobowiązany jest mieć ze sobą (dla bezpieczeństwa -zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej) wydruk właściwego Unijnego Certyfikatu COVID.
 • Certyfikat jest w języku polskim i angielskim.
 • Na dzień 12.01 certyfikat wystawiony dla osób zaszczepionych jest ważny maksymalnie 9 miesięcy od przyjęcia 2 dawki.
 • Certyfikat COVID można pobrać z własnego konta Internetowego Konta Pacjenta (osoby pełnoletnie) lub z konta rodzica (osoby niepełnoletnie). Certyfikat jest dostępny także w aplikacji mObywatel.
 • Niezależnie od ww. certyfikatu COVID zalecamy aby mieć ze sobą w wersji elektronicznej i papierowej potwierdzenie o zaszczepieniu/byciu ozdrowieńcem.

 

WAŻNE! Jeśli wystąpią oczywiste przesłanki, takie jak zamknięcie granic lądowych, wprowadzenia zakazu podróżowania do danego kraju - obóz zostanie odwołany przez biuro, a klientowi będzie przysługiwało 100% zwrotu wpłaconej kwoty za obóz.

 

 

 

Zasady wjazdu do Austrii na Ferie Zimowe 2022

PILNE! Aktualizacja 18.01.2022 

Austriacy zapowiadają, że od 1.02.2022 skrócona do 6 miesięcy zostanie ważność certyfikatów covidowych. Zmiana dotyczyć ma zarówno dzieci po 12 lat jak i dorosłych. Oznacza to, że dzieci i młodzież zaszczepione 2 dawką w sierpniu lub wcześniej, w lutym traktowane będą jak osoby niezaszczepione! 

Jednocześnie według zapowiedzi z Ministerstwa Zdrowia do końca stycznia ma pojawić się możliwość szczepienia dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Przyjęcie 3 dawki wydłuża od razu ważność certyfikatu o 270 dni umożliwiając bezproblemowy wjazd i korzystanie z wyciągów i hoteli - jeśli nic się nie zmieni to bez konieczności wykonywania dodatkowych testów!

 

 

stan na 15.01.2022 - aktualne informacje znajdziecie również na stronie gov.pl - zobacz

W skrócie:

Zgodnie z aktualnymi na dzień 15.01 zasadami każda osoba wjeżdżająca na obóz narciarski lub snowboardowy do Austrii musi przedstawić:

 • do wjazdu: certyfikat covidowy poświadczający przyjęcie 2 dawki szczepionki - certyfikat jest ważny przez 270 dni od przyjęcia 2 dawki + dodatkowo negatywny wynik testu PCR, który w momencie wjazdu do Austri nie będzie starszy niż 72 h. WAŻNE! Osoby które przyjęły 3 dawkę szczepionki zwolnione są z obowiązku wykonywania testu przed wjazdem do Austrii!
 • na miejscu: z wyciągów i hoteli mogą korzystać jedynie osoby zaszczepione przynajmniej 2 dawkami jeśli od drugiej dawki minęło przynajmniej 14 dni (certyfikat covidowy jest ważny 9 miesięcy) lub ozdrowieńcy - szczegóły poniżej. Osoby zaszczepione przynajmniej dwoma dawkami (z ważnym certyfikatem) nie muszą wykonywać na miejscu dodatkowych testów! 

  

 

Szczegółowe informacje:

Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami (które jeszcze mogą ulec zmianie) aby wjechać na terytorium Austrii i móc korzystać z infrastruktury sportowo-rekreacyjnej (stoki, restauracje itp) należy okazać jeden z dokumentów:

 • Dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. Za zakończenie schematu szczepień uważa się podanie odpowiedniej liczby dawek szczepionek przeciwko Covid-19 i upływ 14 -dniowego okresu od daty podania ostatniej dawki.
 • Ważność certyfikatu - max 9 miesięcy od przyjęcia drugiej dawki szczepienia.
 • WAŻNE! Szczepionki jednodawkowe od dnia 3.02.2022 nie będą uznawane.
 • W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-19.
 • Dodatkowo od dnia 20.12.2022 należy okazać negatywny wynik testu PCR. Zwolnienie z okazania testu dotyczy tylko osób, które otrzymały szczepienie przypominające.

 

 

WAŻNE! Jeśli wystąpią oczywiste przesłanki, takie jak zamknięcie granic lądowych, wprowadzenia zakazu podróżowania do danego kraju - obóz zostanie odwołany przez biuro, a klientowi będzie przysługiwało 100% zwrotu wpłaconej kwoty za obóz.

 

 

 Obóz narciarski na Słowacji dla Dzieci na Ferie Zimowe 2022

 

 

Zasady wjazdu na Słowację na Ferie Zimowe 2022 - stan na 31.12

Z uwagi na obowiązujące na Słowacji regulacje prawne warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w obozie narciarskim na Chopoku jest posiadanie przez uczestnika Unijnego certyfikatu COVID potwierdzającego status osoby zaszczepionej*, ważnego przez cały okres trwania obozu.

Uczestnik powinien posiadać certyfikat w wersji papierowej (wydrukowanej), co najmniej w dwóch kopiach!

Na ten moment osoby zaszczepione nie muszą wykonywać dodatkowych testów przed przyjazdem ani po przyjeździe, nie podlegają również kwarantannie po przekroczeniu granicy.

 

(*) Co należy rozumieć pod pojęciem osoba zaszczepiona?

Zgodnie z aktualnymi regulacjami słowackimi za osobę zaszczepioną przyjmuję się:

 • osobę po upływie 14 dni a przed upływem 12 miesięcy od przyjęcia 2 dawki szczepionki dwudawkowej;
 • osobę po upływie 21 dni a przed upływem 12 miesięcy od przyjęcia szczepionki jednodawkowej;
 • osobę po upływie 14 dni a przed upływem 12 miesięcy od przyjęcia 1 dawki szczepionki jeżeli dawka została przyjęta nie później niż 180 dni po przechorowaniu COVID-19.

 

 

Formularz lokalizacyjny

Osoby w pełni zaszczepione przed wjazdem na terytorium Słowacji są zobowiązane do dokonania rejestracji formularza e-hranica: https://korona.gov.sk/ehranica/ lub https://korona.gov.sk/en/ehranica/ oraz posiadania podczas wjazdu i w trakcie pobytu na jej terytorium potwierdzenia dokonania tej rejestracji.

 

 

Obostrzenia obowiązujące na Słowacji

 • w pomieszczeniach zamkniętych należy zasłaniać usta i nos maseczką ochronną klasy FFP2 lub N95
 • na otwartej przestrzeni wystarczy zasłanianie nosa i ust za pomoca dowolnej maseczki lub np szalika czy chusty o ile nie można zachować dystansu społecznego (odległości 2 m od innych).
 • wstęp do miejsc publicznych możliwy  jest wyłącznie dla posiadaczy certyfikatu covidowego

 

 

Mimo iż dokładamy wszelkich starań aby powyższe informacje były jak najbardziej aktualne, to informujemy że mają one jedynie charakter informacyjny. Przed wyjazdem należy dodatkowo sprawdzić aktualne zasady wjazdu i obostrzenia na oficjalnej stronie Ambasadu lub np gov.pl - zobacz

 

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl