Szybki kontakt [email protected] Infolinia +48 660 88 88 66 pon-pt. 10:00-16:00
Facebook Instagram
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii

Kolonie i obozy młodzieżowe LATO 2024 - Mazury, Kolonia żeglarska dla najmłodszych - Węgorzewo 7-12 lat

Dostępność: potwierdzenie w ciągu 24 h
Cena aktualna od:: 2 995,00 zł

Cena regularna od:: 3 795,00 zł

2995.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 995,00 zł Jeżeli widzisz tutaj niższą cenę niż ta obecna, to oznacza, że ominęła Cię super promocja! Dołącz do nas na FB by nie przegapić kolejnych.
ilość os.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 4.01
Kod programu: ROZLOD
Kod produktu: 271

Opis

Kolonie na Mazurach 2024

Kolonia żeglarska dla najmłodszych na Mazurach - Węgorzewo - 7-12 lat

Nauczymy Cię wybijać szklanki, wiązać węzły i bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Dowiesz się jak działa ster, co to jest kilwater oraz poznasz podstawy żeglowania po najpiękniejszych jeziorach w Polsce. Kolonia żeglarska dla najmłodszych w Węgorzewie, w samym środku jednej z najpiękniejszych krain w Polsce ...Spróbuj swoich sił w żeglarstwie i przeżyj niesamowitą przygodę na Mazurach!

   

Miejsce: 

Węgorzewo - kolonia żeglarska  na Mazurach

Ważne dokumenty do pobrania: 

Terminy i ceny: 

Terminy i ceny kolonii żeglarskiej lato 2024:

 • 23.06-06.07.2024 - 14 dni - 4795 zł 
 • 07.07-20.07.2024 - 14 dni - 4795 zł --> w Promocji 3995 zł
 • 21.07-30.07.2024 - 10 dni - 3795 zł --> w Promocji 2995 zł
 • 31.07-10.08.2024 - 11 dni - 3995 zł --> w Promocji 3195 zł
 • 11.08-20.08.2024 - 10 dni - 3795 zł --> w Promocji 2995 zł
 • 21.08-31.08.2024 - 11 dni - 3895 zł --> w Promocji 3095 zł

 

Promocja na wybrane Obozy Żeglarskie i Rejsy na Mazurach na Lato 2024 - zniżki do - 800 zł

 • Do wyczerpania puli promocyjnych miejsc w danym terminie - super rabaty na wybrane Kolonie na Mazurach i Rejsy Żeglarskie

 • Zniżki naliczają się automatycznie podczas dokonywania rezerwacji).

 

 Cena zawiera:

 • wyżywienie,
 • zakwaterowanie,
 • program,
 • opiekę kadry, ubezpieczenie NNW,
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu, opcji dodatkowych, diet.
  Informacje wyjazdowe 

 

Kolonia żeglarska dla najmłodszych

Kolonie i Obozy dla dzieci w Polsce - Lato 2024 - polecane przez uczestników ...

Kolonia żeglarska dla najmłodszych to propozycja dla tych, którzy ciekawi są dlaczego jacht płynie pod wiatr, jak działa ster lub co to jest kilwater...

Przeżyj żeglarską przygodę na Mazurach! Nauczymy Cię wybijać szklanki, wiązać węzły i bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznasz podstawy żeglowania, dowiesz się, jak pracować w grupie i stworzyć zgraną żeglarską załogę.

 

 

Kolonia żeglarska dla najmłodszych na Mazurach

Zakwaterowanie

 • Domki kempingowe 6-osobowe (łóżko, pościel) na terenie ośrodka. Toalety i prysznice znajdują się w oddzielnych budynkach sanitarnych.

 

Jak wyglądają domki w ośrodku Róża Wiatrów w Węgorzewie?

 

Do dyspozycji uczestników na terenie ośrodka znajdują się:

 • dwa nowe place zabaw, zewnętrzna siłownia z drążkami, miejsce na ognisko, boisko do siatkówki, dwa stoły do ping-ponga,
 • oświetlona hala namiotowa ze sceną, salka multimedialna
 • pełne zaplecze kolonijne, w którym znajdują się przybory plastyczne (bloki, kredki, mazaki, plastelina, farbki itd.), gry planszowe i karciane oraz sprzęt sportowy (badminton, piłki, zestaw do ping-ponga, frisbee).
 • ogrodzone pole do paintballa i strzelnica do użytku w trakcie zajęć pod opieką wychowawcy i instruktora oraz prywatny port umiejscowiony u podnóży ośrodka, z którego prowadzone są wszelkie zajęcia żeglarskie.

 

Kolonie dla dzieci na Mazurach - ośrodek Róża Wiatrów w Węgorzewie

 

Wyżywienie

 • Na śniadania i kolacje, w formie szwedzkiego stołu, serwowane są między innymi: wędliny, sery, pieczywo, świeże warzywa, płatki, mleko, dżem, miód, masło i herbata.
 • Obiad składa się ze standardowych dań kuchni polskiej (zupa i drugie danie), dodatkowo podawane są owoce i kompot. Przez cały dzień na stołówce, wystawiona jest woda w dzbankach, którą uczestnik może napełnić swój bidon lub butelkę.
 • Podczas całodniowych wycieczek uczestnicy jedzą śniadanie i kolację na stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant i litrową butelkę wody.
 • Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 99 zł, bezglutenowa 195 zł

 

Uczestnicy

 • Nie musicie posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 7 roku życia i podstawowa samodzielność.
 • Nie ma żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

 

Kolonia żeglarska na Mazurach - wycieczka do aqaparku

Kolonia żeglarska dla najmłodszych na Mazurach - wycieczka do aquaparku...

 

Kolonia żeglarska na Mazurach - w programie:

Mnóstwo atrakcji, dużo żeglowania, aktywności na świeżym powietrzu i wycieczki po okolicy. Każdy dzień przyniesie nowe odkrycia i jeszcze więcej wrażeń. 

Żeglarstwo

 • Codzienne żeglowanie na jachtach otwarto pokładowych lub kabinowych. Program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich – a wszystko to w formie gier i zabaw. Ponadto, wyruszymy na całodzienny rejs po jeziorze Święcajty i Mamry oraz na spływ wiosłowo-żaglowy do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach.

Program rekreacyjno-sportowy

 • Zajęcia w pracowni garncarskiej (uczestnicy zabierają swoje prace do domu), wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, spacery po okolicy, gry terenowe, rozgrywki sportowe (gry indywidualne oraz grupowe), konkursy plastyczne o tematyce żeglarskiej, chrzest żeglarski, ogniska z kiełbaskami.

Wycieczka autokarowa:

 • Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Adolfa Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce.

Uwaga! Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie. Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

 

Kolonie żeglarskie na Mazurach - przystań w Węgorzewie

 

 

Imprezy fakultatywne:

A dla tych, którym wciąż będzie mało wrażeń mamy zajęcia fakultatywne

 • Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę). Cena: 95 zł
 • Pakiet premium - (PB3) – pakiet zajęć na polu paintballowym, odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul). Cena: 235 zł
 • Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną (SK) – Mazury to nie tylko jeziora, ale także piękne, malownicze rzeki. Jedną z najciekawszych i mało uczęszczanych jest Sapina. Jej szlak jest na tyle krótki, że doskonale nadaje się na jednodniowy spływ. W czasie jego trwania będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu. Po drodze przerwa na lunch. Cena: 95 zł
 • Całodzienna wycieczka do Parku Linowego – to kolejna dawka niezapomnianych emocji. Spróbuj swoich sił, pokonując przeszkody w największym parku linowym na Mazurach! Łącznie 70 przeszkód i 10 tyrolek, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnik pokona pełne dwie trasy z pięciu dostępnych po wcześniejszym dostosowaniu do wzrostu, wieku i własnych możliwości. Idealna atrakcja dla każdej grupy wiekowej. Z ośrodka wyruszamy autokarem, którym dotrzemy do Parku Linowego w Giżycku, po pokonaniu tras przez uczestników czeka nas przerwa na lunch (zapewniamy suchy prowiant) a następnie spacer po mieście.
  Cena: 145 zł
 • Wodne Szaleństwo (WS) – Mazury to raj dla miłośników wody, kąpieli i sportów wodnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy propozycje zabaw pod nazwą „Wodne Szaleństwo”, w skład której wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką. Cena: 165 zł
 • Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" – “Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki “Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności. Cena: 49 zł (odbiór osobisty na miejscu) lub 69 zł (wysyłka)
 • "Vademecum Sternika Motorowodnego" – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień. Cena: 39 zł (odbiór osobisty na miejscu) lub 59 zł (wysyłka)

 

Uwaga! programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych. Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy - koszt to ok. 3% wartości imprezy.

 

Kolonia żeglarska na Mazurach

 

Kolonia żeglarska dla najmłodszych na Mazurach - co zabrać na obóz?

Rzeczy niezbędne: legitymacja szkolna, piżama lub dres do spania, 2-3 ciepłe swetry (bluzy), 2-3 pary spodni, polar lub wind stoper, ciepła bielizna, ciepła czapka, czapka przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak i kalosze), przybory toaletowe, kosmetyki, ręczniki, obuwie (trampki, adidasy – obuwie musi być wygodne, na miękkiej gumowej podeszwie), ubranie na upały (t-shirty, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne), AQUAPACK – wodoszczelny futerał na telefon, dokumenty.

Rzeczy niekonieczne, ale przydatne: latarka, rękawiczki, sandały, klapki, podręcznik żeglarski, śpiewnik, gitara lub inny instrument muzyczny, na którym grasz, karty

Rzeczy zbędne: Lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż. Sprzęt elektroniczny – laptop, tablet, smartfon, głośniki.

 

Kolonia żeglarska na Mazurach - dojazd:

Dojazd na kolonie żeglarskie na Mazurach odbywa się we własnym zakresie. Istnieje możliwość wykupienia transportu zorganizowanego za dodatkową opłatą. Dojazd odbywa się pociągiem pod opieką konwojentów lub autokarem turystycznym.

Miasta wyjazdowe i dopłaty:

 • 280 zł - Łódź, Warszawa
 • 290 zł - Toruń, Gniezno, Radom, Kielce, Elbląg, Gdańsk, Gdynia,
 • 340 zł - Lublin, Poznań, Koszalin, Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno
 • 360 zł - Szczecin, Gorzów Wlkp., Zielona Góra
 • 180 zł - Olsztyn

Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości.

 

Kolonia żeglarska dla najmłodszych na Mazurach - przekonaj się sam jak ciekawe powinny być dobre obozy dla dzieci ;-)

Podobne kolonie i obozy

Opinie o obozie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Każda opinia musi być wcześniej zatwierdzona przez moderatora, natomiast nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl