biuro@kolonieiobozy.net Szybki kontakt
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii

Super Kolonie dla Dzieci na Mazurach - LATO 2024 - Węgorzewo - Optymistyczna Kolonia na Mazurach dla dzieci 9-13 lat

Dostępność: potwierdzenie w ciągu 24 h
Cena aktualna od:: 2 995,00 zł

Cena regularna od:: 3 795,00 zł

2995.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2 995,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość os.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Najlepsze Kolonie dla Dzieci w Polsce na LATO 2024!

Kolonie dla dzieci na Mazurach - Węgorzewo - Kolonia Optymistyczna 9-13 lat

Bez kompromisów. Tu liczy się tylko aktywny program ii niezwykła przygoda. Wyjątkowe kolonie dla dzieci na Mazurach nastawione na jak największą liczbę atrakcji. Dużo samodzielnego żeglowania na łodziach klasy Optymist, wycieczki autokarowe i mnóstwo zajęć dodatkowych. No i to położenie ośrodka ...

   

Miejsce: 

       Węgorzewo - kolonie dla dzieci na Mazurach

Ważne dokumenty do pobrania: 

Terminy i ceny: 

Terminy i ceny optymistycznej kolonii żeglarskiej lato 2024:

 • 30.06-10.07.2024 - 11 dni - 3995 zł --> w Promocji 3195 zł
 • 11.07-20.07.2024 - 10 dni - 3795 zł --> w Promocji 2995 zł
 • 21.07-03.08.2024 - 14 dni - 4795 zł --> w Promocji 3995 zł
 • 04.08-17.08.2024 - 14 dni - 4795 zł --> w Promocji 3995 zł
 • 18.08-31.08.2024 - 14 dni - 4595 zł --> w Promocji 3795 zł

Promocja na wybrane Obozy Żeglarskie i Rejsy na Mazurach na Lato 2024 - zniżki do - 800 zł

 • W lutym - do wyczerpania puli promocyjnych miejsc w danym terminie - super rabaty (nawet - 800 zł) na Obozy Żeglarskie i Rejsy na Mazurach na Lato 2024

 • Zniżki naliczają się automatycznie podczas dokonywania rezerwacji).
 

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie,
 • pełne wyżywienie,
 • program, opiekę kadry,
 • ubezpieczenie,
 • obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

Cena nie zawiera:

 • Dojazdu, opcji dodatkowych.
  Informacje wyjazdowe 

 

Kolonie dla dzieci na Mazurach

 

Ahoj Przygodo! Kolonie dla dzieci na Mazurach 2024

Niezapomniana przygoda dla młodych odkrywców i kandydatów na wilków morskich. To absolutnie wyjątkowe kolonie dla dzieci na Mazurach. Wyjątkowo aktywne, prowadzone przez rewelacyjną kadrę instruktorów. No i przepięknie położony ośrodek z widokiem na mazurskie jeziora ...

 • świetny program i mnóstwo atrakcji
 • doskonała kadra
 • dużo żeglowania na 1-osobowych łodziach klasy Optymist
 • malowniczo położony ośrodek w pobliżu Węgorzewa - w samym sercu Mazur, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

 

Kolonia Optymistyczna na Mazurach

Jeśli chcesz sprawdzić, czy żeglarstwo to sport dla Ciebie, zapraszamy Cię do Węgorzewa. Miejscowość ta, nazywana bramą Mazur, położona jest przy głównym szlaku żeglarskim Wielkich Jezior. Celem obozu jest nauka żeglowania na jachtach klasy Optymist, bezpiecznych i doskonałych do stawiania pierwszych samodzielnych kroków na wodzie (Optymist to najpopularniejsza na świecie klasa regatowa dla dzieci). Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych. Podczas żeglowania, łódki asekurowane są przez wykwalifikowanego trenera – instruktora, pływającego obok na motorówce. Na zakończenie obozu organizowane będą regaty. W programie przewidziane są również zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Uczestnicy: Zgłaszając się na obóz Optymistyczna Kolonia żeglarska uczestnik nie musi posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 9 roku życia i podstawowa samodzielność, nie ma natomiast żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

 

Kolonia dla dzieci na Mazurach 2018

 

Zakwaterowanie na koloniach dla dzieci na Mazurach

Optymistyczna Kolonia Żeglarska odbędzie się w ośrodku szkoleniowym „Róża Wiatrów”, ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo.

 • Domki - zakwaterowanie w 6-osobowych domkach campingowych. Każdy domek składa się z dwóch pokoi wyposażonych w łóżka piętrowe, przestronny przedpokój oraz balkon. Dodatkowo w wyposażeniu domków znajdziemy dwie duże szafy, stół oraz krzesła. Toalety i prysznice znajdują się w oddzielnych budynkach sanitarnych.

 

Wyżywienie: 

 • Na śniadania i kolacje, w formie szwedzkiego stołu, serwowane są między innymi: wędliny, sery, pieczywo, świeże warzywa, płatki, mleko, dżem, miód, masło i herbata.
 • Obiad składa się ze standardowych dań kuchni polskiej (zupa i drugie danie), dodatkowo podawane są owoce i kompot. Przez cały dzień na stołówce, wystawiona jest woda w dzbankach, którą uczestnik może napełnić swój bidon lub butelkę.
 • Podczas całodniowych wycieczek uczestnicy jedzą śniadanie i kolację na stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant i litrową butelkę wody.
 • Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 99 zł, bezglutenowa 195 zł

 

Ubezpieczenie: Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

 

Optymistyczne Kolonie dla dzieci na Mazurach - w programie:

Żeglarstwo

 • Codzienna nauka żeglowania na Optymistach. Program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z: budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich. Nowe umiejętności mali żeglarze będą mieli okazję wykorzystać podczas Regat Optymistycznych, przeprowadzonych na zakończenie kolonii.

 

Program rekreacyjno-sportowy

 • Wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, zajęcia integracyjne, ogniska z kiełbaskami, rozgrywki sportowe (gry indywidualne i zespołowe), test wiedzy żeglarskiej „O złotą szeklę”.

 

Wycieczka autokarowa

 • Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Adolfa Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce.

 

Uwaga: 

 • Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.
 • Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

 

Kolonie żeglarskie dla dzieci na Mazurach 

Dodatkowe zajęcia  fakultatywne (dla chętnych - za opłatą):

 • Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę). Cena: 95 zł 

 • Pakiet premium (PB3) – pakiet zajęć na polu paintballowym, odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul)
  Cena 235 zł
 • Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną (SK) – Mazury to nie tylko jeziora, ale także piękne, malownicze rzeki. Jedną z najciekawszych i mało uczęszczanych jest Sapina. Jej szlak jest na tyle krótki, że doskonale nadaje się na jednodniowy spływ. W czasie jego trwania będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu. Po drodze przerwa na lunch.
  Cena: 95 zł

 • Całodzienna wycieczka do Parku Linowego – to kolejna dawka niezapomnianych emocji. Spróbuj swoich sił, pokonując przeszkody w największym parku linowym na Mazurach! Łącznie 70 przeszkód i 10 tyrolek, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Uczestnik pokona pełne dwie trasy z pięciu dostępnych po wcześniejszym dostosowaniu do wzrostu, wieku i własnych możliwości. Idealna atrakcja dla każdej grupy wiekowej. Z ośrodka wyruszamy autokarem, którym dotrzemy do Parku Linowego w Giżycku, po pokonaniu tras przez uczestników czeka nas przerwa na lunch (zapewniamy suchy prowiant) a następnie spacer po mieście. Cena: 145 zł
 • Wodne Szaleństwo (WS) – Mazury to raj dla miłośników wody, kąpieli i sportów wodnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy propozycje zabaw pod nazwą „Wodne Szaleństwo”, w skład której wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką.
  Cena: 165 zł

 • Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" – “Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki “Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
  Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
  Cena: 69 zł (wysyłka)
 • "Vademecum Sternika Motorowodnego" – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
  Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
  Cena: 59 zł (wysyłka)

 

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

 

Co zabrać na kolonie dla dzieci na Mazurach?

Rzeczy niezbędne:

 • legitymacja szkolna, piżama lub dres do spania, 2-3 ciepłe swetry (bluzy), 2-3 pary spodni, polar lub wind stoper, ciepła bielizna, ciepła czapka, czapka przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak i kalosze), przybory toaletowe, kosmetyki, ręczniki, obuwie (trampki, adidasy – obuwie musi być wygodne, na miękkiej gumowej podeszwie), ubranie na upały (t-shirty, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne), AQUAPACK – wodoszczelny futerał na telefon, dokumenty.

 

Rzeczy niekonieczne, ale przydatne

 • latarka, rękawiczki, sandały, klapki, podręcznik żeglarski, śpiewnik, gitara lub inny instrument muzyczny, na którym grasz, karty

 

Rzeczy zbędne:

 • Lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż. Sprzęt elektroniczny – laptop, tablet, smartfon, głośniki.

 

Kolonie na Mazurach

 

Dojazd na Optymistyczną Kolonię na Mazurach - lato 2024

Dojazd na kolonie żeglarskie na Mazurach odbywa się we własnym zakresie lub jako zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości.

Miasta wyjazdowe i dopłaty:

 • 280 zł - Łódź, Warszawa
 • 290 zł - Toruń, Gniezno, Radom, Kielce, Elbląg, Gdańsk, Gdynia,
 • 340 zł - Lublin, Poznań, Koszalin, Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno
 • 360 zł - Szczecin, Gorzów Wlkp., Zielona Góra
 • 180 zł - Olsztyn

Podobne kolonie i obozy

Opinie o obozie (1)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Każda opinia musi być wcześniej zatwierdzona przez moderatora, natomiast nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

11 stycznia 2016

Witam Panie Krzysztfie Bardzo chcialabym podziekować za udane wakacje mojej Pociechy. Maja jeszcze nigdy nie była tak zadowolona z żadnego obozu ania koloni. Proszę też podziękować Pani Alicji Woźnicy i Pani Hannie Herc ( mam nadzieje że nie przekręciłam nazwisk). Jestem pewna, że w przyszlym roku skorzystamy z Waszych usług Jeszcze raz wielki dzięki za tak fachowa opiekę i tak fajnych ludzi Pozdrawiam Serdecznie

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl