Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kolonie i Obozy najczęściej polecane przez naszych uczestników:

Super Kolonie dla Dzieci na Mazurach - LATO 2021 - Węgorzewo - Optymistyczna Kolonia na Mazurach dla dzieci 9-13 lat

Dostępność: potwierdzenie w ciągu 24 h
Cena od:: 2 195,00 zł 2 595,00 zł 2195.00
ilość os.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Najlepsze Kolonie dla Dzieci w Polsce na LATO 2021!

Kolonie dla dzieci na Mazurach - Węgorzewo - Kolonia Optymistyczna 9-13 lat

Bez kompromisów. Tu liczy się tylko aktywny program ii niezwykła przygoda. Wyjątkowe kolonie dla dzieci na Mazurach nastawione na jak największą liczbę atrakcji. Dużo samodzielnego żeglowania na łodziach klasy Optymist, wycieczki autokarowe i mnóstwo zajęć dodatkowych. No i to położenie ośrodka ...

   

Miejsce: 

       Węgorzewo - kolonie dla dzieci na Mazurach

Ważne dokumenty do pobrania: 

 

>> warunki Uczestnictwa

>> pobierz kartę kolonijną

>> Warunki Ubezpieczenia

>> Ubezpieczyciel - przetwarzanie danych

Terminy i ceny: 

 • 27.06-10.07.2021 - 2595 pln Teraz - 200 zł taniej
 • 11.07-24.07.2021 - 2595 pln Teraz - 200 zł taniej
 • 25.07-07.08.2021 - 2595 pln Teraz - 300 zł taniej
 • 08.08-21.08.2021 - 2595 pln Teraz - 400 zł taniej

Łap Okazje! Do 15.05 wybrane terminy w super cenach!

Cena zawiera: 
 • Zakwaterowanie,
 • pełne wyżywienie,
 • program,
 • opiekę kadry,
 • ubezpieczenie.

Cena nie zawiera: 

 • dojazdu, 
 • opcji dodatkowych,
 • diet.
  Informacje wyjazdowe 

 

Kolonie dla dzieci na Mazurach

 

Ahoj Przygodo! Kolonie dla dzieci na Mazurach 2021

Niezapomniana przygoda dla młodych odkrywców i kandydatów na wilków morskich. To absolutnie wyjątkowe kolonie dla dzieci na Mazurach. Wyjątkowo aktywne, prowadzone przez rewelacyjną kadrę instruktorów. No i przepięknie położony ośrodek z widokiem na mazurskie jeziora ...

 • świetny program i mnóstwo atrakcji
 • doskonała kadra
 • dużo żeglowania na 1-osobowych łodziach klasy Optymist
 • malowniczo położony ośrodek w pobliżu Węgorzewa - w samym sercu Mazur, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich

 

Kolonia Optymistyczna na Mazurach

Jeśli chcesz sprawdzić, czy żeglarstwo to sport dla Ciebie, zapraszamy Cię do Węgorzewa. Miejscowość ta, nazywana bramą Mazur, położona jest przy głównym szlaku żeglarskim Wielkich Jezior. Celem obozu jest nauka żeglowania na jachtach klasy Optymist, bezpiecznych i doskonałych do stawiania pierwszych samodzielnych kroków na wodzie (Optymist to najpopularniejsza na świecie klasa regatowa dla dzieci). Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach ratunkowych. Podczas żeglowania, łódki asekurowane są przez wykwalifikowanego trenera – instruktora, pływającego obok na motorówce. Na zakończenie obozu organizowane będą regaty. W programie przewidziane są również zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Uczestnicy: zgłaszając się na obóz Optymistyczna Kolonia żeglarska uczestnik nie musi posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 9 roku życia i podstawowa samodzielność, nie ma natomiast żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

 

Kolonia dla dzieci na Mazurach 2018

 

Zakwaterowanie na koloniach dla dzieci na Mazurach

Optymistyczna Kolonia Żeglarska odbędzie się w ośrodku szkoleniowym „Róża Wiatrów”, ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo.

 • Zakwaterowanie w domkach kempingowych 6-osobowe (łóżko, pościel) na terenie ośrodka. Toalety i prysznice znajdują się w oddzielnych budynkach sanitarnych.

 

Wyżywienie: 

 • W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.
 • Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 45 zł, bezglutenowa 45 zł dla tygodniowych imprez.

 

Ubezpieczenie: Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

 

Optymistyczne Kolonie dla dzieci na Mazurach - w programie:

Żeglarstwo

 • Codzienna nauka żeglowania na Optymistach. Program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z: budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich. Nowe umiejętności mali żeglarze będą mieli okazję wykorzystać podczas Regat Optymistycznych, przeprowadzonych na zakończenie kolonii.

 

Program rekreacyjno-sportowy

 • wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, zajęcia integracyjne, ogniska z kiełbaskami, rozgrywki sportowe (gry indywidualne i zespołowe), test wiedzy żeglarskiej „O złotą szeklę”.

 

Dwie wycieczki autokarowe

 • Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski.
 • Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Adolfa Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce.

 

Uwaga: 

 • Program może ulec zmianie w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.
 • Ewentualne zmiany w programie mogą zajść również w związku z koniecznością realizowania odpowiednich wytycznych sanitarnych dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży oraz dostępnością usług (np. w zakresie zwiedzanych w czasie wycieczek obiektów).

 

Kolonie żeglarskie dla dzieci na Mazurach 

Dodatkowe zajęcia  fakultatywne (dla chętnych - za opłatą):

 • Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę). Cena: 95 zł Pakiet zajęć odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul). Cena: 235 zł

 • Pakiet premium (PB3) – pakiet zajęć na polu paintballowym, odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul)
  Cena 235 zł
 • Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną (SK) – Mazury to nie tylko jeziora, ale także piękne, malownicze rzeki. Jedną z najciekawszych i mało uczęszczanych jest Sapina. Jej szlak jest na tyle krótki, że doskonale nadaje się na jednodniowy spływ. W czasie jego trwania będziemy mieli okazję podziwiać piękno dzikiej flory i fauny. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy kwitnące lilie wodne albo żurawia w swoim naturalnym środowisku. Z ośrodka wyruszymy busem po śniadaniu, a wieczorem zakończymy spływ wracając kajakami do naszego portu. Po drodze przerwa na lunch.
  Cena: 80 zł

 • Wodne Szaleństwo (WS) – Mazury to raj dla miłośników wody, kąpieli i sportów wodnych. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy propozycje zabaw pod nazwą „Wodne Szaleństwo”, w skład której wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką.
  Cena: 99 zł

 • Podręcznik "Żeglarz Jachtowy" – “Żeglarz jachtowy” Andrzeja Kolaszewskiego i Piotra Świdwińskiego – to skrócona i zaktualizowana wersja książki “Żeglarz i sternik jachtowy” tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r. Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski. Podręcznik jest zalecany przez Komisję Szkolenia Polskiego Związku Żeglarskiego i może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
  Cena: 49 zł (odbiór osobisty)
  Cena: 65 zł (wysyłka)
 • "Vademecum Sternika Motorowodnego" – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
  Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
  Cena: 55 zł (wysyłka)

 

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

 

Co zabrać na kolonie dla dzieci na Mazurach?

Rzeczy niezbędne:

 • - piżama lub dres do spania, - 2 - 3 ciepłe swetry, - 2 - 3 pary spodni, - 2 ciepłe koszule flanelowe, - ciepła bielizna (podkoszulki, getry), - czapka wełniana i przeciwsłoneczna, - ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak), - przybory toaletowe, - kosmetyki (krem z filtrem UV!), - ręczniki, - obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie), - ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy), - zeszyt, długopis.

 

Dokumenty:

 • legitymacja szkolna, karta obozowa. Rzeczy przydatne: - latarka, - podręcznik do nauki teorii, - rękawiczki, - sandałki, - klapki, - śpiewnik, - gitara lub inny instrument, na którym grywasz.

 

Rzeczy zbędne:

 • - lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, - prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.

 

Kolonie na Mazurach

 

Dojazd na Optymistyczną Kolonię na Mazurach - lato 2021

Dojazd na kolonie żeglarskie na Mazurach odbywa się we własnym zakresie lub jako zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości.

Miasta wyjazdowe i dopłaty:

 • 150 zł - Łódź, Warszawa
 • 160 zł - Toruń, Gniezno, Skierniewice, Radom, Piotrków Trybunalski
 • 200 zł - Lublin, Poznań, Kielce, Koszalin, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno
 • 220 zł - Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra
 • 100 zł - Olsztyn

Podobne kolonie i obozy

Opinie o obozie (1)

11 stycznia 2016

Witam Panie Krzysztfie Bardzo chcialabym podziekować za udane wakacje mojej Pociechy. Maja jeszcze nigdy nie była tak zadowolona z żadnego obozu ania koloni. Proszę też podziękować Pani Alicji Woźnicy i Pani Hannie Herc ( mam nadzieje że nie przekręciłam nazwisk). Jestem pewna, że w przyszlym roku skorzystamy z Waszych usług Jeszcze raz wielki dzięki za tak fachowa opiekę i tak fajnych ludzi Pozdrawiam Serdecznie

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl