Skontaktuj się z nami już dziś!

Skontaktuj się!
Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kategorie blog
Oferta dnia
Obozy młodzieżowe za granicą - LATO 2021 - obóz Bułgaria Słoneczny Brzeg - hotel Sunny Pallace 3* - hit sezonu - dla młodzieży 14-18 lat Obozy młodzieżowe za granicą - LATO 2021 - obóz Bułgaria Słoneczny Brzeg - hotel Sunny Pallace 3* - hit sezonu - dla młodzieży 14-18 lat

Zagraniczne Obozy Młodzieżowe! Słońce, piękne plaże, ciepłe morze i gwarancja pogody. Wszystko to sprawia,  że obozy młodzieżowe w Bułgarii od lat biją rekordy popularności. Wyjątkowo lubiany hotel...

1 899,00 zł 1 699,00 zł
os.
Nowość! Odlotowy obóz nad morzem dla młodzieży 12-18 lat - Kąty Rybackie - Wakacje na Max-a - mega program, super zabawa... Nowość! Odlotowy obóz nad morzem dla młodzieży 12-18 lat - Kąty Rybackie - Wakacje na Max-a - mega program, super zabawa...

Niezwykły obóz nad morzem dla młodzieży. wakacje na Max-a to moc atrakcji dla dzieci i młodzieży w wieku 12-18 lat. W programie między innymi: park linowy, spływ kajakowy, elektroniczny paintball, rowery,...

2 149,00 zł
os.
Obóz młodzieżowy z hulajnogą Scoot Camp Pro - dla zaawansowanych! 12-17 lat. Trzebież 2021 - aktywne obozy młodzieżowe w Polsce Obóz młodzieżowy z hulajnogą Scoot Camp Pro - dla zaawansowanych! 12-17 lat. Trzebież 2021 - aktywne obozy młodzieżowe w Polsce

Obóz dla dzieci z hulajnogą. Bogaty program rekreacyjny, wycieczki i warsztaty z jazdy na hulajnodze. Unikatowy program i doskonałą zabawa - w sezonie Lato 2021 kolonie z hulajnogą...

2 099,00 zł
os.
Premium! Wyjątkowy Obóz Militarny nad morzem dla dzieci 12-15 lat - Mrzeżyno - Military Camp - ośrodek z basenem! Premium! Wyjątkowy Obóz Militarny nad morzem dla dzieci 12-15 lat - Mrzeżyno - Military Camp - ośrodek z basenem!

Prawdziwy obóz militarny nad morzem dla dzieci 12-15 lat z przewagą ASG. Military Camp w Mrzeżynie to idealny obóz ASG o tematyce wojskowej dla młodszych uczestników w wieku...

2 149,00 zł
os.
HIT! Super obóz dla dzieci i młodzieży LATO 2021 - Nowy Dworek - obóz paintballowo-quadowy 11-16 lat HIT! Super obóz dla dzieci i młodzieży LATO 2021 - Nowy Dworek - obóz paintballowo-quadowy 11-16 lat

Obóz paintballowo - quadowy! dla dzieci i młodzieży NOWY DWOREK. To będzie prawdziwy Off-Road Drive  i  prawdziwie brawurowa rozgrywka paintball’owa! Jazdy pozwolą Wam poczuć...

1 990,00 zł
os.
Chmura tagów
Znamy nowe wytyczne MEN dotyczące Kolonii i Obozów 2021!

Bezpieczne Kolonie i Obozy dla Dzieci i Młodzieży!

Znamy nowe wytyczne MEN, GIS i Ministerstwa Zdrowia na Lato 2021

GIS, MZ i MEN opublikowały właśnie nowe wytyczne, w których czytamy, że organizacja letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży będzie możliwa w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Dużych zmian w stosunku do restrykcji obowiązujących w ubiegłym roku nie ma, zniknęły jednak przynajmniej zapisy które rok temu budziły najwięcej kontrowersji.

Także w sezonie Lato 2021:
 
✅ nie będzie już limitu osób w pokojach,
✅ przywrócona zostanie standardowa liczebność grup,
✅ będzie możliwość korzystania przez uczestników z miejsc publicznych (atrakcji turystycznych czy wycieczek) 💪

 

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanych wakacji dla dzieci, to w tym miejscu znajdziecie Najlepiej Oceniane i Najbardziej Popularne Kolonie i Obozy w Polsce na Lato 2021.

 

Bezpieczne Kolonie i Obozy na Lato 2021

 


Co będzie można na Koloniach i Obozach w sezonie Lato 2021?

Praktycznie wszystko :-) choć oczywiście zgodnie z zasadami obowiązującymi również w życiu codziennym mającymi związek z pandemią covid-19.

 

Będzie można między innymi:

 • korzystać z dojazdu zorganizowanego na Kolonie i Obozy - zniesione zostały limity miejsc w autokarach czy infrastruktury ośrodka,
 • wychodzić poza jego teren na przykład na wycieczki, spacery czy zakupy (oczywiście zgodnie z regulaminem Kolonii czy Obozu ;-)
 • brać udział w wycieczkach autokarowych do okolicznych atrakcji turystycznych (jeśli będą otwarte lub nie będą objęte dodatkowymi obostrzeniami)
 • plażować, odpoczywać i dobrze się bawić… ;-)

 

Warto również zajrzeć tutaj gdzie zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje dotyczące realizacji Kolonii i Obozów na Lato 2021 oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. 

 

 

W jaki sposób zapewnione będzie bezpieczeństwo uczestników?


Podobnie jak w ubiegłym roku wytyczne nakładają na organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży szereg obowiązków mających zwiększyć bezpieczeństwo uczestników.

 

Wśród najważniejszych wymienić można:

 • Konieczność częstego dezynfekowania wspólnych pomieszczeń, stołów, infrastruktury itp.
 • Zapewnienie stałego dostępu do środków higieny dla kadry, personelu ośrodka i uczestników oraz do pielęgniarki, lekarza lub ratownika medycznego.
 • Przygotowanie, zapoznanie uczestników i przestrzeganie regulaminów bezpieczeństwa zgodnych z wytycznymi MZ, GIS i MEN.
 • Przeszkolenie Kadry w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19.
 • Utrzymanie wysokiej higieny mycia i dezynfekcji stanowisk pracy, opakowań produktów, sprzętu kuchennego, naczyń stołowych oraz sztućców. Organizacja stołówki w taki sposób aby zapewnić zachowanie dystansu, dezynfekowanie stolików po każdej grupie.
 • Minimalna przestrzeń do prowadzenia zajęć w pomieszczeniu nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę.
 • Wszystkie osoby zapewniające realizacje programu wypoczynku (w tym wychowawcy, instruktorzy, kadra kierownicza, kierowcy, obsługa obiektu) muszą być zdrowe, bez objawów infekcji lub innej choroby, w tym w szczególności zakaźnej oraz nie mogą podlegać obowiązkowej kwarantannie lub izolacji.

 

 

Jakie dodatkowe obowiązki i restrykcje nakładają opublikowane wytyczne?

Należy pamiętać, że opublikowany dokument to jedynie wytyczne, które należy dopasować do między innymi charakteru wypoczynku. Inne bowiem zagrożenia nieść będzie organizacja wielkiego obozu przewidzianego na 500 osób z zakwaterowaniem w małym obiekcie, w wieloosobowych salach, a zupełnie inne kameralne kolonie tematyczne lub obóz wędrowny.

Jakie – najważniejsze - restrykcje zakładają wytyczne GIS-u na Lato 2021?

 

O czym zatem trzeba pamiętać wybierając się na Kolonie czy Obóz w sezonie Lato 2021?

 • Dziecko jadące na obóz musi być zdrowe i nie wykazywać objawów choroby oraz nie może mieć kontaktu z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie w ciągu minimum 10 dni przed obozem. Rodzic zobowiązany będzie do dostarczenia odpowiedniego oświadczenia przed wyjazdem na obóz.
 • Uczestnicy będą musieli stosować się wytycznych i regulaminów uczestnictwa związanych z zachowaniem dystansu społecznego oraz przestrzeganiem obowiązujących w tym zakresie przepisów i zasad higieny.
 • Zgodnie z wytycznymi rodzic zobowiązany będzie do udostępnienia kierownikowi i organizatorowi wypoczynku numeru telefonu zapewniającego szybką komunikację i niezwłocznego - do 12 godzin – odbioru dziecka z wypoczynku w przypadku wystąpienia u ich dziecka niepokojących objawów choroby (podwyższona temperatura, kaszel, katar, duszności, biegunka, wymioty lub wysypka).
 • Osoby odprowadzające dziecko na zbiórkę musi być zdrowe i nie wykazywać objawów chorobowych.
 • W przypadku dojazdu własnego nie będzie możliwości wejścia na teren ośrodka przez rodziców i opiekunów. Ma to związek z zaleceniami dotyczącymi ograniczeniem kontaktu z osobami niebędącymi uczestnikami tego wypoczynku.
 • Należy zaopatrzyć dziecko w maseczki do użycia w trakcie wypoczynku (zgodnie z przepisami, które będą obowiązywały w wakacje – na ten moment maseczek należy używać w przestrzeniach zamkniętych np. podczas transportu czy w sklepie…)

 

Cały dokument (wytyczne MEN, GIS i MZ dotyczące organizacji Kolonii i Obozów w sezonie Lato 2021) pobrać można tutaj.

W tym natomiast miejscu znajdziecie wszystkie informacje dotyczące zagranicznych obozów młodzieżowych na Lato 2021 i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

 

Procedury w przypadku wystąpienia podejrzenia zakażenia na obozie.

Wytyczne Ministerstwa Zdrowia przygotowane wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej zakładają, że w przypadku wystąpienia u kadry, personelu lub uczestnika Kolonii czy Obozu niepokojących objawów mogących sugerować zakażenie koronawirusem, należy taką osobę odizolować od innych oraz skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Należy też bezwzględnie skontaktować się z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, który ustali dalsze procedury związane z zaistniałym przypadkiem, do których organizator i ośrodek będą mieli obowiązek się zastosować.

 Ciekawe Kolonie i Obozy dla Dzieci na Lato 2021

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl