Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
  • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
  • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
  • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
  • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
  • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kategorie blog
Chmura tagów
Jak przygotować się na obóz militarny, co zabrać, a co lepiej zostawić w domu?

Obozy o tematyce wojskowej połączone często z elementami survivalu czy zajęciami ASG czy paintballowymi to prawdziwy hit ostatnich lat. Jednak wokół nich narosło również wiele mitów, a czasami również kontrowersji. Czym jest obóz militarny? Czy to wyjazd tylko dla chłopców? Co zabrać, a co zupełnie nie przyda się na tego typu koloniach?

 

Czym jest obóz militarny?

Łatwiej określić czym na pewno nie jest. Bo wbrew obawom niektórych obozy militarne dla dzieci i młodzieży nie mają nic wspólnego z polityką. Nie są też wylęgarnia psychopatów biegających po lesie z bronią. Jeśli już trzeba je do czegoś przyrównywać to bardziej do starych, dobrych obozów harcerskich, na których wychowane zostało już przynajmniej kilka pokoleń. Harcerską przeszłość ma też duża część kadry instruktorskiej na tego typu wyjazdach.

 

Dla kogo przeznaczone są obozy militarne?

Przede wszystkim dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. W programie obozów militarnych nie brakuje gier terenowych – również nocnych, zajęć strzeleckich (wiatrówki, ASG, paintball) czy elementów szkoły przetrwania. Stałym elementem większości wyjazdów są też oczywiście musztra, często spotkać można elementy samoobrony czy też ratownictwa.

Na obóz militarny mogą pojechać zarówno dzieci jak i starsza młodzież. W ofercie dostępne są bowiem programy typu Mały Komandos - pełny program -  przeznaczone dla najmłodszych w wieku 8-12 lat jak i szereg propozycji przeznaczonej głównie dla starszej młodzieży.

 


Czy obóz militarny przeznaczony jest tylko dla chłopców?

Absolutnie nie. Dziewczynki też mogą wyjechać na obóz militarny. Co więcej, bardzo często zdarza się tak, że podczas wielu zajęć potrafią solidnie zawstydzić swoich kolegów;-)

Co zabrać na obóz militarny dla dzieci i młodzieży? Odzież moro.
Obozy Militarne w Mrzeżynie  wśród znawców mają już status wręcz kultowych.

 

Co zabrać na obóz militarny dla dzieci i młodzieży?

Szczegółowa lista wyposażenia znajduje się zazwyczaj w opisie poszczególnych wyjazdów. Warto się z nią szczegółowo zapoznać ponieważ zdarza się, że na dany obóz militarny trzeba zabrać jakieś dodatkowe wyposażenie jak śpiwór, karimatę lub menażkę.

Z rzeczy, które na pewno przydadzą się na większości obozów o tematyce wojskowej (ale też na obozach survivalowych, paintballowych czy ASG) warto spakować:

  • Odzież moro – doskonale sprawdza się podczas wszelkich zajęć w lesie - zobacz zdjęcia z obozu militarnego w Mrzeżynie. Na niektórych obozach można dokupić spodnie czy bluzę, warto jednak zaopatrzyć się wcześniej przynajmniej w jeden komplet na wypadek gdyby na obozie zabrakło akurat naszego rozmiaru. Odzież wojskową można dostać bez problemu w licznych sklepach internetowych czy na Allegro.
  • Latarka – może być zwykła, może być tzw. czołówka dzięki której będziemy mieli obie ręce wolne.
  • Nóż lub scyzoryk – bagnety, noże survivalowe czy typu „Rambo” zazwyczaj tylko dobrze wyglądają. Na obozach militarnych czy survivalowych (a także wszelkich wyjściach do lasu) najlepiej sprawdzi się dobry scyzoryk lub prosty ale solidny nóż typu finka. Dla bezpieczeństwa noże są zazwyczaj deponowane przez kadrę i wydawane tylko na czas zajęć.
  • Płaszcz lub kurtka przeciwdeszczowa. Płaszcz foliowy lub dobra kurtka przeciwdeszczowa to absolutne minimum. A jako, że to obóz militarny to warto rozejrzeć się za kurtką lub tak zwaną pałatką wojskową. W sklepach militarnych można często za niewielkie kwoty kupić wojskowy gore-tex z demobilu lub pelerynę w kamuflażu.
  • Środki na komary, krem przeciwsłoneczny i nakrycie głowy przydadzą się nie tylko na obozach militarnych ;-)

 

Czego nie zabierać na obóz militarny, wojskowy czy survivalowy?

Wszelką elektronikę jak laptopy, gry wideo czy drogie smartfony śmiało można zostawić w domu. Bo na prawdziwych obozach militarnych atrakcji jest tyle dużo, że nikt nie myśli o przeglądaniu internetu. A do wysłania od czasu do czasu sms-a do rodziców z meldunkiem, że wszystko jest OK w zupełności wystarczy prosty telefon...

Kolonie militarne dla dzieci i młodzieży nad morzem

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl