Infolinia +48 660 88 88 66 | +48 795 128 108 email biuro@kolonieiobozy.net pon-pt. 09:00-17:00
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii
Kategorie blog
Chmura tagów
Obóz survivalowy dla dzieci, czy warto wysłać dziecko na takie kolonie?

Zastanawiacie się nad wysłaniem swoich pociech na obóz survivalowy dla dzieci ale jesteście pełni obaw i wątpliwości? W tym odcinku poradnika dla rodziców postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań dotyczących tego typu wyjazdów. Między innymi czy obóz survivalowy jest bezpieczny lub co spakować dziecku wyjeżdżającemu na szkołę przetrwania…

 

Czym jest obóz survivalowy i czy warto wysłać dziecko na wyjazd?

Survival nazywany jest sztuką przetrwania. Oznacza to, że na obozach survivalowych dla dzieci i młodzieży dużą część programu stanowić będą zajęcia praktyczne. Jak rozpalić ognisko, zbudować szałas i przetrwać w lesie – to standardowe punkty niemal każdego obozu survivalowego. Wiele programów rozszerzanych jest też o elementy strzeleckie, zajęcia paintballowe czy ASG, ratownictwo czy zajęcia linowe. Czy warto zatem wysłać dziecko na obóż survivalowy?

 

Dla kogo obóz survivalowy będzie dobrą propozycją?

Dla harcerzy, lubiących spędzać czas w lesie, miłośników adrenaliny… Praktycznie dla każdego, kto nie boi się wyzwań, świeżego powietrza i lubi przyrodę. Wiele osób dopiero w trakcie obozu survivalowego przekonuje się, że jest możliwy świat bez smartfona, a telefon – choćby najlepszy – w wielu sytuacjach może być bezużyteczny.

Warto pamiętać, że jest wiele rodzajów obozów survivalowych, dzięki temu można dobrać wyjazd do poziomu i chęci uczestnika. Często w programie kolonii są tylko elementy szkoły przetrwania, stanowiąc jedynie dodatkową atrakcję w trakcie wyjazdu. Inne - na przykład Śladami Beara Gryllsa - zobacz - przeznaczone są dla ambitnych lub bardziej zaawansowanych, w programie zawierają często naukę chodzenia po bagnach czy nocne wyjścia w teren.

Obóz survivalowy dla dzieci i młodzieży w Borach Tucholskich
Doskonały program, cudowne miejsce i świetni instruktorzy. Obóz survivalowy dla dzieci i młodzieży - Śladami Beara Gryllsa w Borach Tucholskich to pozycja już wręcz kultowa wśród miłośników wyjazdów na szkoły przetrwania. 

 

Co zabrać na obóz survivalowy dla dzieci i młodzieży?

Lista niezbędnego wyposażenia znajduje się zawsze przy opisie poszczególnych programów. Najczęściej jest ona bardzo krótka, ponieważ jak sama nazwa mówi uczestnicy będą uczyli się przetrwać przy wykorzystaniu tego co będzie pod ręką. Dlatego oprócz podstawowych rzeczy zabieranych na każdy wyjazd wakacyjny, na obóz surviwalowy warto zabrać dodatkowo jedynie:

 • nóż – najlepiej scyzoryk lub zwykłą, harcerską finkę
 • latarkę
 • wygodne ciuchy, których nie będzie szkoda zniszczyć – świetnie nadaje się odzież wojskowa typu moro
 • kurtkę lub płaszcz przeciwdeszczowy
 • dobry preparat na komary i kleszcze
 • na większości obozów survivalowych wymagane jest też zabranie karimaty i śpiwora do zajęć nocnych w terenie

Obóz survivalowy dla dzieci
Zajęcia w lesie na obozie survivalowym. Budowanie schronienia, rozpalanie ognia, przygotowanie pożywienia...

 

Czego absolutnie nie zabieramy na obóz survivalowy?

Garniturów, drogich ciuchów i smartfonów czy gier komputerowych ;-)

 

Czy obóz survivalowy dla dzieci jest bezpieczny?

Takie pytanie często zadają rodzice patrząc na zdjęcia z obozów, na których widać młodzież w parkach linowych czy taplającą się po pas w błocie. Tam gdzie survival jest jedynie elementem programu zajęcia ograniczają się zazwyczaj do chodzenia po lesie z kompasem, umiejętności rozpalenia ogniska bez użycia butelki z benzyną czy zbudowania szałasu.

Dobra szkoła przetrwania to zazwyczaj bardzo dobrzy instruktorzy, którzy wiedzą jak przekazać wiedzę zachowując przy tym najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dlatego też najczęstsze kontuzje do których dochodzi w trakcie takich wyjazdów ograniczają się zazwyczaj do skręcenia kostki, poparzenia pokrzywą czy zadrapań podczas czołgania się w lesie.

 Obozy dla dzieci w Borach Tucholskich

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl