biuro@kolonieiobozy.net Szybki kontakt
Najlepszy wybór
 • Łatwa rezerwacja i profesjonalne centrum obsługi
 • Wyjątkowe programy - nasze kolonie nie mają sobie równych pod względem atrakcji
 • Najniższa cena i specjalne promocje tylko dla naszych Klientów
 • Doświadczenie - od blisko 20 lat specjalizujemy się w koloniach i obozach
 • Najwyższa jakość - starannie dobieramy kontrahentów aby zapewnić najwyższą jakość naszych kolonii

Żeglarski Obóz Szkoleniowy na Mazurach 2024- Węgorzewo - obóz żeglarski dla młodzieży 14-19 lat

Dostępność: Oferta niedostępna
Cena aktualna od:: 4 395,00 zł 4395.00
ilość os.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.09
Kod programu: ROZLOD
Kod produktu: 46

Opis

Najlepsze Obozy Żeglarskie 2024

Węgorzewo - Żeglarski Obóz Szkoleniowy na Mazurach dla młodzieży 14-19 lat

Obóz dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu. Program obejmuje pełen kurs na stopień żeglarza jachtowego i egzamin składany przed komisją Polskiego Związku Żeglarskiego. Pięknie położony ośrodek, najlepsza kadra i doborowa ekipa. Dołącz do nas!

   

Miejsce:

Węgorzewo - żeglarski obóz szkoleniowy na Mazurach

Ważne dokumenty do pobrania:

Terminy i ceny

           
Nowe terminy Kolonii i Obozów Tematycznych na Lato 2024 zaczną pojawiać się sukcesywnie od końca listopada.

Cena zawiera:

 • Szkolenie żeglarskie teoretyczne i praktyczne na jachtach kabinowych zgodne z rozporządzeniem Ministra Sportu, pełne wyżywienie, opiekę kadry, ubezpieczenie, noclegi według wybranego wariantu, podręcznik “Żeglarz Jachtowy”, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki – 250 zł), opłaty za patent wnoszonej do PZŻ-u (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł), dojazdu, opcji dodatkowych, specjalnej diety.
  Informacje wyjazdowe

  Obóz żeglarski  Obóz żeglarski

OBOZY ŻEGLARSKIE DLA MŁODZIEŻY - LATO 2024

Stacjonarny, żeglarski obóz szkoleniowy na Mazurach: 14-19 lat

Prawdziwa żeglarska przygoda i kurs na stopień żeglarza jachtowego w jednym. Stacjonarny, żeglarski obóz szkoleniowy na Mazurach to najlepsza propozycja dla wszystkich, którzy chcą się świetnie bawić i nauczyć żeglowania. Doskonała kadra instruktorów, pięknie położony ośrodek i bogaty program zajęć dodatkowych. Zapraszamy nad piękne Mazury. Poznaj niezwykły Szlak Wielkich Jezior Mazurskich i zdobądź uprawnienia żeglarza jachtowego.

 • nowoczesne jachty
 • najlepsza kadra instruktorska
 • doborowa ekipa
 • szkolenie na stopień żeglarza jachtowego
 • świetna zabawa
 • i ośrodek położony na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, nie gdzieś na obrzeżach regionu ;-)

 

Żeglarski Obóz Szkoleniowy na Mazurach - w samym sercu Mazur ...

Stacjonarny Obóz Szkoleniowy na Mazurach to impreza dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu. Program obejmuje pełen kurs na stopień żeglarza jachtowego i egzamin. Uzyskany patent uprawnia do prowadzenia jachtów bez ograniczeń na wodach śródlądowych.

Szkolenie odbywa się w Węgorzewie (Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy Róża Wiatrów w Węgorzewie, ul. Wodociągowa 1). Ośrodek położony jest w lesie, na obrzeżach miasta, nad jeziorem Święcajty.

Każdy uczestnik Obozu Szkoleniowego w ramach świadczeń zawartych w cenie imprezy otrzyma podręcznik “Żeglarz Jachtowy” wysyłany na adres podany przy rejestracji.

Jachty na Mazurach

Uczestnicy:

 • Zgłaszając się na Szkoleniowy Obóz Żeglarski, nie trzeba posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej, ponieważ cała potrzebna wiedza zostanie przekazana na miejscu. Jedynymi wymaganiami jest ukończenie 14 roku życia oraz podstawowa samodzielność, nie ma natomiast żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Załogi jachtów są koedukacyjne, a podział następuje według wieku uczestników.

Uwaga: szkolenie jest bardzo intensywne i wymaga zaangażowania ze strony uczestnika. Uczestnicy mają niewielką ilość czasu wolnego.


Zakwaterowanie (do wyboru):

 • Domki kempingowe 6-osobowe (łóżko, pościel) na terenie ośrodka. Toalety i prysznice znajdują się w oddzielnych budynkach sanitarnych.
 • Kabiny jachtów szkoleniowych. Łazienki w pawilonie sanitarnym. Uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów, dlatego też niezbędny jest własny śpiwór. Instruktor będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Załogi jachtów są koedukacyjne. Pakując się, weź pod uwagę, że będziesz mieszkał na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi i nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na swoje rzeczy dlatego też, prosimy o pakowanie się w miękką torbę bądź worek żeglarski zamiast walizki.
 • Namioty typu NS – namiot 6-8-osobowy, łóżko z materacem oraz zamykaną skrzynią na ubrania, należy mieć własną kłódkę oraz śpiwór. Łazienki w pawilonie sanitarnym.

Uczestnicy biorący udział w rejsach wędrownych lub z zakwaterowaniem na jachcie bądź w namiocie muszą posiadać ze sobą ŚPIWÓR. Jedynie uczestnicy z zakwaterowaniem w domkach otrzymają pościel od organizatora (poduszka, kołdra, prześcieradło oraz koc).


Wyżywienie:

 • W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.
 • Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 90 zł, bezglutenowa 150 zł.


Jachty:

 • kabinowe typu Tango lub podobne.


Kadra:

 • Każda załoga będzie składać się z 5-6 uczestników, zaś na każdą z załóg przypadnie jeden instruktor–sternik,  posiadający odpowiedni stopień żeglarski oraz doświadczenie.

Rejs żeglarski


Orientacyjny plan dnia:

 • 8.00 śniadanie;
 • 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia;
 • 9.30 – 13.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe;
 • 13.00 – 14.00 przerwa na obiad;
 • 14.00 – 18.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe;
 • 18.00 – 19.00 przerwa na kolację;
 • 19.00 wykłady z teorii, różne zajęcia dla chętnych (ogniska, gry i zabawy itp.)
 • 22.00 cisza nocna.


Szkolenie:

 • Pełen teoretyczny i praktyczny kurs na stopień żeglarza jachtowego, prowadzony według rozporządzenia Ministra Sportu i zakończony egzaminem. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będą się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.

Uwaga! Do egzaminu na stopień żeglarza podejść może tylko uczestnik, który ukończył 14 rok życia.

 

żeglarski obóz szkoleniowy na Mazurach


Imprezy fakultatywne:

 • Szkolenie na sternika motorowodnego (KM) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi możliwość konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
  Cena: 399 zł (przy rejestracji)
  Cena: 499 zł (zapisy na miejscu)
 • Szkolenie na sternika motorowodnego + Książka “Vademecum Sternika Motorowodnego” (KM+K) – pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (w zakres części teoretycznej wchodzi możliwość konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Uwaga! Opłaty nie wliczone w cenę szkolenia: egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł). Szkolenie dostępne dla uczestników, którzy ukończyli 14 rok życia.
  W ramach pakietu podręcznik z wysyłką. “Vademecum Sternika Motorowodnego” czyli jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
  Cena pakietu: 439 zł (przy rejestracji), Cena: 539 zł (zapisy na miejscu)
 • Paintball – (PB1) – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę).
  Cena: 95 zł
 • “Vademecum Sternika Motorowodnego” – Franciszek Haber. To jedyny podręcznik w Polsce, który po wejściu w życie nowych przepisów posiada rekomendację Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego, do szkolenia na podstawowy patent, czyli sternika motorowodnego. Ta książka zawiera odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące między innymi: budowy łodzi, silnika, użytkowania skuterów wodnych, manewrów łodzią na egzaminie, oznakowania szlaków wodnych, prawa drogi na śródlądziu i morzu, bezpieczeństwa, ratownictwa, etykiety i wielu innych zagadnień.
  Cena: 39 zł (odbiór osobisty)
  Cena: 59 zł (wysyłka)

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

 

Rejs żeglarski


Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Jako organizator  posiadamy również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki.

Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy 3% wartości umowy.

 


Dojazd na żeglarski obóz szkoleniowy na Mazurach 2024

 • 240 zł - Łódź, Warszawa
 • 250 zł - Toruń, Gniezno, Radom,
 • 290 zł - Lublin, Poznań, Kielce, Koszalin, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno
 • 320 zł - Szczecin,
 • 160 zł - Olsztyn

Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości.


Co zabrać na żeglarski obóz szkoleniowy na Mazurach:

Rzeczy niezbędne:

 • legitymacja szkolna, piżama lub dres do spania, 2-3 ciepłe swetry (bluzy), 2-3 pary spodni, polar lub wind stoper, ciepła bielizna, ciepła czapka, czapka przeciwsłoneczna, ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak i kalosze), przybory toaletowe, kosmetyki, ręczniki, obuwie (trampki, adidasy – obuwie musi być wygodne, na miękkiej gumowej podeszwie), ubranie na upały (t-shirty, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne), AQUAPACK – wodoszczelny futerał na telefon, dokumenty.

Rzeczy przydatne:

 • latarka, rękawiczki, sandały, klapki, podręcznik żeglarski, śpiewnik, gitara lub inny instrument muzyczny, na którym grasz, karty

Rzeczy zbędne:

 • Lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż. Sprzęt elektroniczny – laptop, tablet, smartfon, głośniki.

Rzeczy niezbędne dla uczestników szkoleń żeglarskich i motorowodnych:

 • legitymacja szkolna lub dowód osobisty plus KSERO tegoż dokumentu.
 • pieniądze na egzamin 125 zł dla osób uprawnionych do zniżki, 250 zł dla osób dorosłych /za egzamin.
 • podręcznik żeglarski lub motorowodny
 • zeszyt, długopis

 

żeglarski obóz szkoleniowy na Mazurach - Węgorzewo

Podobne kolonie i obozy

Opinie o obozie (1)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Każda opinia musi być wcześniej zatwierdzona przez moderatora, natomiast nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

8 listopada 2013

Serdecznie dziękuję za dobrą organizację - dzieci są bardzo zadowolone. Pozdrawiam Grzegorz Kapuścinski

do góry
Projekt i wykonanie: Gabiec.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl